Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen sztereotípiák vannak a...

Milyen sztereotípiák vannak a rockerekről/metálsokról? Illetve ti mit gondoltok róluk?

Figyelt kérdés
Jöhetnek vélemények, pozitív-negatív is, őszintén érdekel.
2010. szept. 18. 19:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*metálosok
2010. szept. 18. 19:06
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztereotípiákkal inkább nem foglalkoznék.


Ami viszont a tényeket illeti azok alapján, akiket van szerencsém ismerni (meglehetősen sokat): többségükben valóban értelmes, igényes emberek, viszont ahogy tényleg minden nagyobb csoportosulásnál, így náluk is elkerülhetetlenül akadnak időnként hülyék, felszínesek, stb., akiknél tényleg csak a fekete göncökről és a holtrészegségről szól az egész.


Szerencsére azonban - legalábbis amennyire én látom - ezek jelentik a kisebbséget. A többséggel tényleg érdemes megismerkedni és elbeszélgetni, többnyire tényleg nagyon jó fejek. Sokszor épp azok a legjobb arcok, akiket első blikkre a legfélelmetesebbnek hinne az ember. :)

2010. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos én egy metálos lány vagyok. Sztereotípiák amikkel találkoztam:

- csak feketét veszünk fel, a hajunkat is feketére festjük

- nem fürdünk, nem mosunk hajat

- ebből adódóan büdösek és igénytelenek vagyunk

- buták vagyunk

- 50 fokban is bakancsot hordunk

- mind hungaristák, nácik, stb. vagyunk

- ha a gothokat is hozzánk metálosokhoz vesszük, emrt hát ugye van gothic metál is, akkor: sírokon fetrengünk, temetőben bulizunk

- koncerteken egymást ütjük rúgjuk (pogó) egyfolytában, a zene nem lényeg

- iszunk, cigizünk, drogozunk

- utálunk minden más zenét, kötekedünk, verekszünk.


Amit gondolok: szerintem is rengeteg értelmes metálos, rocker, vagy akár punk, stb. van, de sajnos tényleg vannak igénytelen vagy akár buta egyedek, mitn minde szubkultúrában elkerülhetetlenl. De azt hiszem, nem ők a mérvadók. Nagyobb fesztiválokon tényleg sok részeg ember van, de ez úgy hiszem, hogy a pénteki diszkókról is elmondható, tehát nem egy egyedi jelenség. A drogokról annyit, hogy szerintem egyáltalán nem elterjedt köreinkben. A fekete ruházatról, hogy sokan nem talpig feketében vannak hétköznap, főleg nyáron nem. A bakancsról is ugyanez mondható el, csak a leg"pózerebbek" hordanak azt 50 fokban is. A fürdés, stb.-ről enm beszélnék, azt mindenki tudja, hogy nem igaz :D A hungarizmusról és társairól meg azt, hogy igen, vannak ilyen alfajok, ágazatok, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki az, bár sokan gy gondolják, hogy az összes rocker pl. Jobbik-szavazó :D.

A véleményem az, hogy egy értelmes, összetartó társaság, és ha találhatóak benne hülye emberek is, azért nem a többséget kell hibáztatni.

2010. szept. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok érdekes dolgot írtatok.
2010. szept. 19. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy sokan azt képzelik, minden metálos sátánista (persze a sátánsita szó jelentésével nincsenek tisztában, ők valami ördögimádatra gondolnak). Pl. nem egyszer kérdezték már meg tőlem, hogy én valami sátánista szektatag vagyok-e, csupán mert fekete top+szoknya+bakancs kombóban mentem mi az utcára, és még cska nem is sminkelek általában...:D Persze ez is hülyeség, mert nagyon sok vallásos, akár keresztény, akár buddhista, akár isten tudja micsoda metálos van, rengeteg az ateista, és a "pogány" is, a "sátánista" elég elenyésző kisebbség, és azoknak is elég kis része gondolja komolyan, a legtöbbeknél ez csak valami tinihóbort.
2010. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Mi több, a legtöbb "sátánista" LaVeyánus, aminek semmi köze az ördögimádathoz. LaVey egy világnézetet/eszmerendszert/gondolkodásmódot dolgozott ki, amit szimpla polgárpukkasztásból nevezett sátánizmusnak, utalva ezzel a dolog "földi" jellegére (tehát hogy nem túlvilági boldogulást keres, hanem a Földön akar jól élni).


Amit az emberek általában értenek a sátánizmus alatt, azt helyesen ördögimádatnak mondják, és ilyenből tényleg alig akad egynéhány a metálosok között - és még ama néhány között is még sokkal kevesebb az, aki tényleg komolyan is gondolja, és nem csak beleszédült/divatozik/stb. .

2010. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

Egy egyszerű kérdésre nem írnak válaszolni. Modortalanok. Egy fórumon feltettem egy kérdést, és ahelyett, hogy segített volna, elküldött az anyám p*csájába.


Eddig rocker voltam, de mostmár meggondolom, hogy az legyek.

2012. jan. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Persze. Azt kérdeztem, mi az az "Orthodox" black metal? És ezért lecsicskázott. Meg így felelnek sokszor: Ja, ja, aha.
2012. jan. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tessék ?

Nincs elejese, se vége a történetednek...

2012. jan. 19. 15:33
 10/11 anonim válasza:

Először is bocs hogy ilyen későn válaszolok, de azért remélem hasznos lesz a válaszom. A rockerekről és metálosokról sokféle véleményt hallani. Sokak szerint ez a stílus a túlzásba vitt lázadásról, a sátánizmusról, a huliganizmusról, és az agresszióról szól. Na, a sztereotípiákról ennyit. Szerintem a rockerek közt ugyanúgy vannak különböző egyéniségek, mint más emberek között. Amúgy sok metál/rock zene szövege a hűségről, kitartásról és erőről szól, ennek a pozitív hatása gyakran megmutatkozik a metálosok és rockerek jellemében.

Üdv

Egy rocker

2016. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!