Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit takar az pontosan ha...

AndrewLloyd kérdése:

Mit takar az pontosan ha valaki eladja a lelkét az Ördögnek? Esetleg tudnátok erre vonatkozó szakirodalmat, forrásokat küldeni ahol ez pontosan ki van fejtve?

Figyelt kérdés

Sokat hallani zenészekkel kapcsolatban, hogy eladták a lelküket az Ördögnek és sok irodalmi mű, például Goethe Faustja is foglalkozik ezzel a kérdéssel. Milyen következményei vannak az emberre nézve, ha eladja a lelkét, mi az előnye, hátránya?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 1. 19:07
 1/3 De La Cruse ***** válasza:

Van szakirodalma de nem nagy.

Gyakorlatilag öntudatlanul is eladhatod a lelked neki.

Elég egy felsóhajtás, hogy "A lelkemet is eladnám az ördögnek egy ilyen feleségért... Autóért,.. Gazdagságért,.. nagy házért...stb.

Igazából a témát körülvevő tudatlanság azt okozza, hogy aki nem vigyáz ebben a témában a kívánságaira, a beszédére az könnyen az ördög uralma alá kerül.

Aztán szerencsétlenségek, betegségek, szegénység, tragédiák sorozatává válik az egész élete.

Az ördög olyanoknak készít elő "szerencsét" és sikeresnek látszó pályafutást akik sok embert tudnak számára elérni és felajánlani elkárhozásra.

Egy interjúban lettem figyelmes a Metalica együttes basszúsgitárosának a nyilatkozatára aki a stúdióban való munkájuk közé bevette azt a momentumot is, hogy ami előtt elkezdenek dolgozni imádkoznak a Sátánhoz, hogy adjon jó dallamokat, szövegeket és sikereket nekik, cserébe ők felajánlották eddig minden alkalommal a rajongóik lelkét akikkel olyan szövegeket mondatnak el amiben azok is az ördög hatalmába adják magukat.

Ilyen például a Master című számuk.

Én viszont javaslom, hogy inkább add az Életedet Krisztusnak. Ő jobb sorsot tud adni mint amit az ördögök, a gonosz a te számodra bármikor is biztosítana.

Az ördöggel való szerződés kötés egyik hozadéka, hogy az őt illető részt gyakran hamarabb elveszi mint ahogy a kívánságaidat megadná neked.

Tehát a hosszú boldog életről le kell mondani, a boldogságról is, csak pillanatnyi örömöket tud adni. De Isten szolgálatánál viszont olyan hatalom is a kezedbe kerülhet, hogy te fogsz uralkodni az ördög katonái a démonok, ördögök, és egyéb szellemi lények felett. És tőled is félni fognak.

És ezért erre a kissé balhés, de sikeres Krisztusi életre biztatlak.

2022. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

#De La Cruse. A Metallicának nincs olyan száma, hogy Master. A frontember James Hetfield keményvonalas keresztény családban nőtt fel, az anyja azért halt meg, mert Istenre bízta a rákkezelését az orvosok helyett. Többek között erről szól a The God that failed című számuk. Amire Te gondolhatsz az a Master of Puppets című szám, de az meg a kábítószerről szól. Az egész zenekarnak semmi köze sincs az ördöghöz meg sátánhoz meg az unikornisokhoz és semmilyen képzeletbeli lényhez.

Kérlek ne zagyválj butaságokat felületes információiddal.

2022. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem mondjuk ez nem egy ilyen literális tranzakció, mint ahogy az a Faustban le van írva. Szerintem ez csupán annyi, hogy például valamit könnyen, munka nélkül akarsz elérni valamit és emiatt belemész olyan dolgokba, amik nem annyira morálisak vagy ilyesmi. Például azt hiszem Faust is effektív munkabefektetés nélkül akart híres író lenni (nyugodtan kijavíthattok, nem emlékszem nagyon, de példázatnak így is jó). De mivel munka nélkül szerintem nem nagyon lehet elérni igazán nagy dolgokat, emiatt ez sosem jön be, + az ember a tisztességét is elveszti / feladja az elveit. Szóval szerintem ez mindig csak egy ilyen "kecsegtető ajánlat", de nem működik, mint pl a rezgő deréköv, amitől elvileg lefogysz, de amúgy nem. Nem nagyon van előnye amúgy szerintem, mert ez egy önámítás. Remélem ez segített.
2022. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!