Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki tud egy jó monológot?...

Valaki tud egy jó monológot? Egy hónapmúlva színházi meghallgatásom lesz és kellene 1-2 jó monológ, aki tud az linkeljen. Köszönöm 16/f

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább abban tudok segíteni,hogy mit ne válassz: Shakespeare-t ! Mindenki őt szokta választani..
2010. szept. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen köszi:D én is pont így gondolom... szerintem már nagyon unják shakespearet :D.....
2010. szept. 19. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, hogy ez... Eltér az átlagtól, nem unalmas, és biztos hatásos:

http://www.youtube.com/watch?v=ZUPULaUTHHM

2010. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

az biztos hogy eltér z átlagtól xD

én inkább maradok akkor a verseknél +énekelek :D

2010. szept. 19. 20:06
 5/6 anonim válasza:
Amúgy ha a színművészeti suliba a felvételi feltétele 5 monológ,10 vers vagy próza,és 3 dal,akkor tulajdonképpen mit kell csinálnod?El kell mondanod 10 verset,elénekelni 3 dalt,meg elmondani 5 monológot?És mi az a monológ?Ennek a fogalma nekem nem elég tiszta,légyszi magyarázzátok el!Köszi
2010. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Míriel Hood válasza:
A monológ egy szereplő belső gondolatait írja le. Tulajdonképpen azt is mondhatnánk, hogy hangosan gondolkodik a karakterünk, akit alakítunk. Ilyenkor mondhatjuk azt, hogy a közönséghez szólunk, de van olyan is, amikor egy másik szereplő kihallgatja a karakterünk monológját. Remélem, hogy segített valamennyit... De keress rá rengeteg forrás van, ahol jobban leírják/elmagyarázzák
2021. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!