Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha káromoltam Istent , de...

Ha káromoltam Istent , de megmántam a Pokolba kerülök?

Figyelt kérdés

Egy ideje nagyon rossz életem volt, 2 éve depressziós voltam, a barátaim ellenem fordultak.

Ilyenkor valamiért úgy éreztem, hogy Isten tette mindezt velem, és, hogy miért nem értem, mert mindig szerettem őt, jártam templomba, ha valaki mondta, hogy "nem létezik mert kértem egy xboxot de nem adot" én mindig mindtam, hogy nekem egyszer segített, mikor anyukám beteg volt és kértem, hogy gyógyítsa meg.

Megvédtem, ha rosszat mondtak róla, de aztán elcsesződött az egész életem.


És egy kicsit igazságtalannak éreztem.

Utána kezdtem gondolni, hogy mivan ha nem létezik , rosszakat mondtam róla.... De az utóbbi pár hétben olvastam egy idézetet, hogy "Isten azért veszi el a barátokat mert ő azokat a beszélgetéseket is hallja amiket te nem"


Olvastam emberekről, akik a halálból jöttek vissza és látták a Mennyt.


Nem gondolom magam rossz embernek. Nem gyilkoltam, nem bántottam soha senkit.

De engem mégus bántott folyton mindenki.

A barátaimat szerettem a legjobban, de ők is elkezdtek bántani.



Már megbántam az Istenkáromlást, de néha úgy érzem igazságtalan. Sok ember szenved, bántalmazzák a szülei.. Valaki meg boldogan én gazdagon, szeretetteljes családban, elkényeztetve.


Talán a fiatalság, és a "vallástudatlanság" nem ok


Tudom, hogy rosszat tettem, de addig nem leszek jobban ha nem értem miért büntettek ilyen nagy bűnnel a semmiért.


Követtem el hibákat, de voltak akik többet, ők meg ott örülnek, boldogok!


Miért?



2022. jún. 17. 07:50
 1/5 anonim válasza:
40%
Maradjunk annyiban, hogy semmi baj nincs azzal ha hiszel istenben, de isten nem létezik. Csak az emberek találták ki, mert hinni akartak valamiben.
2022. jún. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj és gyónd meg, ha tényleg bánod.
2022. jún. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, bűnt követtél el, kötelességed meggyónni azt. Biztosíthatlak, hogy Isten mindenkit üdvözíteni akar, mert jó. Az ember saját maga választja el magát tőle. Szóval el kell járni gyónni.
2022. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:

"Ilyenkor valamiért úgy éreztem, hogy Isten tette mindezt velem..."

Tipikus emberi hozzáállás. Megteremti magának istent, hogy legyen kit átkozni a saját hülyesége miatt.

Ezt te tetted magaddal, kérdező. Pontosabban az élelmiszeripar, aki ezt a sok szart megeteti veled. Felborul a bélflórád, nem termelődik elég neurotranszmitter, és kész a depresszó. Nézz körül! A fiatalok körében járványszerűen terjed.

2022. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Egyébként meg örülj, ha a pokolra kerülsz. A mennyországban csak zacskós levest kapnál ebédre, mert egy emberre nem nyitnak konyhát!
2022. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!