Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen anyagból lehet jó...

Milyen anyagból lehet jó felvarrókat készíteni, illetve hogyan?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni magamnak felvarrókat készíteni, de nem tudom, hogy hol kezdjek bele.

Már próbáltam farmer anyagból csinálni, de az anyag nagyon gyorsan szétfeslett, ezért nem volt túl nagy az élettartalma a felvarrónak.


Tippek esetleg, hogy higyan csináljak felvarrókat?


Előre is köszönöm!



2022. jún. 20. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
mi az a felvarró?
2022. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én bementem a rövidáruba, és elmondtam, hogy tartós, vastagabb fekete anyagot szeretnék foltnak. Nem tudom, mi a pontos neve annak, amit adtak, de jó volt. Érdemes neked is hozzájuk fordulni, csak jobban értenek hozzá.


A youtube-on még szétment, nem használható pólóból szoktak darabokat kivágni, akkor már szerintem érdemesebb bemenned egy turiba, és ott nézni fekete pólót.


A rockpincén készen kapható felvarrók vászonból vannak, viszont nem tudom, mennyire tartósak, mert magamnak csináltam eddig.

2022. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Viszont, ha beszeged a széleket, akkor a farmernek se lenne szabad szétesnie.
2022. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a filcanyagot tudnám ajánlani, amit hímzéssel, és szegecsekkel dekorálhatsz.
2022. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 Motorosok, rockerek, punkok, skinheadek, metálosok, és egyéb hasonló szubkultúrákba tartozó emberek ruháira felvarrt "foltok", általában a kedvenc bandáik logóival, vagy egyéb, a szubkultúrájukhoz tartozó szimbólumokkal (halálfejek, áthúzott horogkeresztek, Nagy-Magyarországok, stb. -szubkultúrától függően).

Mint ezen a mellényen: [link]

2022. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Én fekete farmer anyagot használok, és nekem remekül működik, de ha neked az nagyon feslett megpróbálhatod esetleg beszegni, vagy ha olyan az anyag be is lehet égetni a széleket, de ezzel vigyázni kell, mert kevés anyagon működik jól (de azokon mondjuk nagyon).


Ruhadarab textilét, például pólóét nem annyira ajánlatos használni, kivéve ha nagyon merev és nem igazán akar nyúlni sem, mivel a nyúlós textilekből nem igazán lehet tartós felvarrót csinálni, valamint nehezíti a festést és a felvarrást is.


Ha jó a kézügyességed akkor fehér ceruzával is fel tudod rajzolni a mintát, de ha a rajz nem erősséged akkor ki is tudsz egy sima lapra nyomtatni például egy banda logóját, képet vagy szöveget amit szeretnél a felvarródra. Ha a sablonod kivágtad szimplán azon keresztül átfested, de sokkal ajánlatosabb szivaccsal csinálni, mert kisebb az esélye, hogy a betűk/vonalak félremennek a sablon alatt. Ha sablonozol érdemes kevés vizet használni a festékhez, hogy biztosan ne folyjon el.


A festéshez a textilfestéket tudok ajánlani, bár még nem használtam, de nem hiszem, hogy ezzel mellé lőhetsz. Én akrilt használok, ami szintén bevált, kicsit drága a jobb minőségű, de szerintem megéri, mert szépen fed. Hátránya viszont, hogy gyorsan szárad, szóval nehéz javítani, valamint vigyázni kell, hogy a festékes tégelyt is jól zárd, mert az is gyorsan beszárad, és nem hogy víz, de jóformán semmi nem oldja. Száradás után gumis, merev a felülete, ezáltal kicsit a felvarrót is merevíti.


Varráshoz két dolgot tudok ajánlani: erős, vastag cérnát, valamint lehet kapni hajlított tűt (aminek nem tudom a hivatalos nevét) ami nyilván nem kötelező, de nagyban segíti a felvarrást.

2022. aug. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6: Zsákvarró tű a neve. :D
2022. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!