Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A hetvenes évekbeli életszínvo...

A hetvenes évekbeli életszínvonalat választanád, vagy az összeomlást?

Figyelt kérdés
Ha jönne egy jó tündér és azt mondaná, hogy két választásod van: vagy visszaállítódna a hetvenes évekbeli életszínvonalra az országban az élet, vagy bizonytalan ideig, max. 30 évig folytatódik az a trend, ami most van, de utána összeomlik az egész és középkor lesz, akkor mit választanál?
2022. jún. 21. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen az elsőt. Semmi bajom nem lenne azzal az éltszínvonallal, csak a politika ne legyen mellé olyan, amilyen akkor volt. Egyáltalán nem lehetetlen autó meg számítógép nélkül élni, unalmasabb lenne sokkal de megtalálnám benne a helyem. Ha középkor jön, akkor viszont olyanokról kell lemondani, mint a folyó víz meg az áram, meg a fűtés.
2022. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
A hetvenes években nem volt ám olyan rossz az élet, úgyhogy egyértelműen azt választanám. Akkoriban sokan vettek kocsit, nyaralót stb., mármint az egyszerű, dolgozó emberek közül is sokan.
2022. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha mindenhol az lenne. Nem lenne olyan, hogy x meg y országban marad az, ami most van. Ez csak akkor jó, ha mindenki átáll a hetvenes évekre.
2022. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ha jönne egy jó tündér és azt mondaná, hogy két választásod van: "


Ha ezt a két választást tudja csak felkínálni, akkor mitől jó az a tündér? :D

2022. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mérsékelten! :-)
2022. jún. 21. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem bánnám ha olyan lenne mint régen. Nem bánnám ha újra nehéz lenne beszerezni egy farmert vagy bármit, magunknak kéne termelni, és nem lenne minden alánk tolva, így meg tudnánk állni a fölösleges fogyasztást. Teljesen átfordította a túltermelés az ember életét, soha senkinek semmi nem elég, és mindig többet akar. Ez annyira rossz út, nem ez kell a boldogsághoz. Sokunknak így is több mindene megvan, mint mondjuk egy Afrikában élőnek akiknek szerintem nem is kellett soha luxus, csak hogy az alapvető dolgok biztosítva legyenek, mert az is elég a "boldogsághoz." Én komolyan nem tudom mit terveznek, mármint azt tudom hogy ezzel az egész ijesztgetéssel csak felbőszíteni akarnak mindenkit, hogy a paraszt tekerje lejjebb a fűtést, meg mindent a közember fizessen meg, de rám nem igazán van hatással, mert tudom hogy én mérsékelt színvonalon is fogok tudni boldog lenni, mert a lelkem rendben van és azt nem vehetik el. :)
2022. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Melyik évszázad hetvenes éveiről lenne szó? És melyik kontinensé?
2022. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Természetesen Krisztus után 70-re gondoltam és a három folyó völgyére
2022. jún. 22. 15:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdezem, mert már az 1970-es életszínvonal sem fenntartható. Igen, a Kr.u.70 már reálisabb, hogy fenntartható tovább, mint 30 év.
2022. jún. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:-) Jó, alapvetően a hetvenes 1970 évek minden ország sajátjáéra gondoltam, de alapvetően a magyar rögvalóra. Az Egyesült Államok lehet hogy már akkor is túllövésben élt, nem tudom. Illetve azt sem tudom, hogy a magyar akkori viszonyok mennyire voltak/nem voltak fenntarthatók. Energiából, anyagból gondolom hogy töredékét használtuk a mainak. A nagy táblás földművelés már akkor is vékonyította a talajt... de főként az energia, kényelmi szolgáltatások jártak az eszemben, amikor kiírtam a kérdést.
2022. jún. 22. 17:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!