Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen volt az élet Magyarorsz...

Milyen volt az élet Magyarországon az 1998-2003 közötti időszakban?

Figyelt kérdés

Milyen trendek, divatok, népszerű/sikeres dolgok voltak hazánkban ebben az intervallumban?

Milyen volt úgy általánosságban az életszínvonal, közélet (bármilyen témában)?

Kinek mi jut eszébe a 90-es évek végéről, 2000-es évek elejéről - akár csak címszavakban/kulcsszavakban is, vagy akár hosszabban?)



2022. jún. 28. 08:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
Elkezdték építeni a 4-es metrót.
2022. jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Trapéznadrág

Haspóló

Sok disco

Élőzenés szórakozóhelyek és éttermek

Magyar pop/dance csapatok fénykora

Az életszínvonal alacsonyabb volt, ha szigorúan pénzben mérjük, de szerintem egyszerűbb világ volt.

2000-es évek elején kezdett az embereknek mobilja lenni. Ami tényleg csak telefonálásra és sms-re volt még akkor használható. Nekem talán 2001-ben lett az első. Nem volt közösségi média. Internetet se sokat használtunk, még munkában sem.

2000-ben kezdtem el dolgozni. Senki nem hívogatott munkaidő után, nem küldtek e-mail-eket délután, este, azonnali választ várva. Nyilván most sem válaszolok, ha nem akarok. De akkor nem is "zaklattak" senkit munkaidő után munkával.

2022. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Akkoriban kisgyerek voltam. Ez alapból megszépíti az emlékeket. A szüleim is boldogabbak voltak pedig gond akkor is akadt bőven, főleg anyagi. Én úgy emlékszem vissza rá, hogy szebb világot éltünk. Akkor még az emberekben is több remény volt. Kicsit rózsaszín ködösnek írnám le. Akkoriban is voltak butító műsorok de inkább ilyen együgyűeknek mondanám nem mint a mostani gátlástalan fajta. Az a big brother-el meg az ilyenekkel robbant be. Nézz meg egy tipikus 90es évek filmet vagy zenét. Mi gyerekként úgy éltük meg mert azon nevelődtünk. Azt hittük el valóságnak, a mi hangulatunk olyan volt. Szerintem nem tudok objektív véleményt mondani milyen volt csak a saját megtapasztalásomat. Bravo újság, witch magazin ha valaki ismeri. Paint, garfield újság. Sok nyári séta, kiszámíthatóbb időjárás. Ilyen viharokra nem emlékszem pl. Nagyon színes cuccok. Visszanézve elég idióta stílusok voltak, de én szerettem azt a sok kis bizbaszt amit magunkra aggattunk. Olyan gyerekesnek tűnt minden ahogy visszaemlékszem. Komolytalan, így mi sr vettünk túl komolyan semmit.
2022. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Betárcsázós net
2022. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 B2man ***** válasza:
77%
Országimázs Központ, Ezüsthajó KFT
2022. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Még nem volt fenn mindenki is az interneten, főleg csak könyvtárakban, iskolákban volt net, ára miatt meg otthon csak a felső-középosztálynak. Meglátszott a színvonalon, hogy nem szabadult rá az egészre az élet iskolája, nem volt ennyire elbulvárosodva.
2022. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%

2-es

Azezredforduló környékén már nagyon nem volt jellemző a trapéznadrág. Az inkább '60 - "70-es években volt divat.

2022. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Ez pont az az időszak, amikor 6 osztályos gimibe jártam.:) 1997-2003 között.

Rengeteget változott a világ abban az időszakban. Csak néhány példa, ami eszembe jut:

98-ban a csaádunknak egy Ladája volt. 2003-ban már két nyugati kocsink volt.

98-ban csak a számtechórán láttunk internetet. 2003-ban már volt minden családban.

98-ban csak apámnak volt egy nagy mobilja. Bunkófonnak hívták. 2003-ban már a gyerekeknek is volt.

98 körül indultak a kereskedelmi tévék, bejöttek a borzasztó brazil sorozatok. Véget ért a Szomszédok, és jött a Barátok közt. 98-ban még walkmenem volt, 2003-ban már a discman is kiment a divatból, és az mp3 lejátszó volt a menő.

Közösségi oldalak nem igazán voltak. 2002-ben indult az Iwiw, de akkor még nem robbant be.

2022. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

En akkor kisgyerek voltam de ugy emlekszek hogy az eletszinvonal alacsonyabb volt valamennyivel mint most. Internet csak nagyon keveseknek volt, mobiltelefont sem hasznaltak az emberek es szamitogep sem volt a legtobb csaladban. Unokatesomeknak volt betarcsazos internet olyan 2000 korul es nagyon draga volt, lassu es ha interneteztel akkor telefonalni nem tudtal. Inakbb csak este neteztek es csak azt neztek meg ami fontos volt.

A mi csaladunkban olyan 2002 korul lett eloszor mobiltelefon, akkor vettek a szuleim maguknak egy olcsobb telefont kb 16.000 forintert darabjat. De az semmit nem tudott telefonalas es sms kuldesen kivul. A hivas draga volt, emlekszek hogy ilyen 40-50 forint volt 1 perc es kb ennyi volt egy sms kuldes is.

Viszont talan elerhetobb volt egy haz vagy auto megvasarlasa. Szuleim olyan 1998-2000 kornyeken vettek egy egyszeru kis autot 7 evesen kb 600 ezer forintert keves kilometerrel. Sot meg 2008ban is vettek egy 10 eves autot 700 ezer forintert, ma mar inkabb 2,5 millioba kerulne egy 10 eves auto. Falun par milliobol lehetett venni egy regebbi hazat, ami ma mar 15 millio felett van.

Aki kitudott menni kulfoldre az 1-2 ev munka es sporolas utan hazajott es vett egy felujitando hazat keszpenzben. Sot ez meg kesobb is igaz volt mert voltak ismeroseim akik olyan 10-15 evvel ezelott is megcsinaltak ezt.

2022. jún. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%
7: Dehogynem! A 2000-es évek elején is divat volt. Ha visszanézem az akkori képeket, akkor minden nadrág olyan volt, farmer, szövet, bársony. És most megint visszajött. Ugyanúgy, mint a crop top, csak akkor azt haspólónak hívtuk.
2022. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!