Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova, milyen szervekhez kell...

Hova, milyen szervekhez kell bejelenteni ha új személyim van?

Figyelt kérdés
A banknál már bejelentettem. A munkáltatóhoz is be kell? És még hova?
2010. szept. 21. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell szerintem sehol bejelenteni. Én is most igényeltem új személyit, nem jelentem le hitelnél sem, máshol sem. Ha legközelebb ügyintézel majd valahol, átírják, ha esetleg rögzítve van.
2010. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sztem be kell,én is holnap megyek érte utána munkahely,oep,apeh,és a nyugdijfolyó intézetnél is.

a taj számom ráadásul most érvénytelen lett nem tudom,a név változtatás lehet e az oka?

2010. szept. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy biztos, mikor 10 évvel ezelőtt is kaptam újat, akkor sem jelentettem le sehol sem. Nem volt belőle sehol semmi gond, nem kérdezték, hogy miért nem jelentettem be? Most sem tervezek egy ilyen körutat tenni, szerintem abszolút felesleges, ha csak lejár, és azért kell újat csináltatni, de az adatok nem változnak.
2010. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha változott a neved,lakcímed, APEH,tb,munkáltató,bank.
2010. szept. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy 14 napon belül sok helyre kell bejelenteni, bár lehet tévedek...(


Oep, bank...stb.


De ha biztosra akarsz menni, hívd fel az okmányirodát!

2010. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lejárt és azért újíttattad meg akkor is le kell jelenteni a banknál és a munkahelyeden.APEHnak nem kell,nekem a nevem és a lakcímem is változott és az APEH alapból az új lakcímemre küldte az adóbevalláshoz szükséges csomagot.Pedig az adókártyám még a lánykori nevemen van a csomag meg a férjezett nevemre jött :)
2010. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát... én nem jelentettem be, mármint nem szaladgáltam vele külön. Amikor pl. a bankban volt dolgom, akkor ott szóltam, hogy új szám van rajta, de igazából máshol nem, csak ha valahol valami új papírt kellett tölteni, akkor már az újat írtam rá.
2010. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!