Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha szeretném megváltoztatni a...

Ha szeretném megváltoztatni a születéskori nevem itt Magyarországon, az milyen folyamatot igényel, mennyire bonyolult?

Figyelt kérdés

Főleg aki jártas az ilyen témákban, azok válaszát várnám

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!


2022. júl. 18. 01:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
10# Vegyél be egy kis nyugtatót, meglátod jobb lesz. Ha elkezd hatni írj nyugodtan újra, de addig kérlek ne ;)
2022. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%

#7

Ha igaz lenne amit írsz, akkor a világ legnagyobb bulija lenne megváltoztatni a születéskori nevet. Felhalmozok mondjuk 100 millió forint adótartozást, aztán megváltoztatom a nevem, és hja, kérem, én nem tudom ki az a az adócsaló, engem nem úgy hívnak. Vagy kiirtod a fél falut, nevet változtatsz, hja kérem, az nem én vagyok, engem nem úgy hivnak.

Csak akkor kapsz új születési nevet (és új adószámot), ha tanúvédelmi programban veszel reszt.

2022. júl. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%
Pedig jól írja a 7-es. Ismerek ilyet. Először a felesége nevét vette fel, az viselt név volt. A válása után az egyik nagyszülője nevét vette fel, az születési név lett.
2022. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Csak akkor kapsz új születési nevet (és új adószámot)"


Mondjuk ha figyelmesen olvasnál, és értőn, akkor látnád, hogy CSAK a nevet lehet megváltoztatni. Attól, hogy Horváthról Szabó lettél, az adóazonosítód, a TAJ számod, a személyi számod ugyan az marad. Attól még remekül megtalál az adóhivatal.

2022. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

#14

És pont emiatt lehetetlen nyom nélkül megváltoztatni a születési nevet. Köszönöm, hogy bizonyítottad az igazamat.

2022. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Andizsuzsi ***** válasza:
64%

"És pont emiatt lehetetlen nyom nélkül megváltoztatni a születési nevet."


Túl sok krimit olvasol. Kérdező nem nyom nélkül szeretné megváltoztatni. Egyszerűen szeretné, ha holnaptól X helyett Y lenne.

2022. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!