Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyestélyi ruha nem gáz egy...

Nagyestélyi ruha nem gáz egy színházba? és a stóla rá? most megyek előszőr színházba

Figyelt kérdés
2022. júl. 27. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Talán az operába, de inkább még oda se. Lesz, aki farmerban fog menni.
2022. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
túl leszel öltözve ilyen ruhában...
2022. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Azért egy kissé túlzás színházba egy nagyestélyi ruha. Lehet ruhába menni, de nem kell nagyestélyibe, hanem egy szimpla, egyszerű, visszafogott, semmi extra ruhába. De amúgy igen, sokan oda is farmerba mennek. Most ezzel nem azt mondom, hogy te is farmert viselj, viszont ebből is látszik, hogy egy nagyestélyi ruhával nagyon túlöltöznél.
2022. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon túlöltöznél, és szerintem kellemetlenül éreznéd magad.
2022. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyestélyi egy sima kőszínházi előadásra valóan túlzás, de nem farmer-pólóban menjél.


Itt van egy poszt a dress code-okról:

[link]


A festive attairevagy coctail pont megfelelő. De ez a divatszakértő is azt a tanácsot adja, amit én is mindig alkalmazok: ha bizonytalan vagyok, inkább jobb túlöltözni, mint alulöltözni.

2022. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Színháztól függ. Nálunk a színház nagy, dísztermébe kiöltöznek. De estélyiben inkább csak alkalmakra, pl. szilveszteri előadásra.

Kisebb termekbe megtartott előadásokra, kamaraszínházakba lazábban öltöznek.

2022. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az öltözet egyfelől az esemény megtisztelése, másfelől a rangjának elismerése, de egyben azért az időjárás is szerepet játszik ebben.

Ebből következően egy premiert, egy nagyobb komolyzenei eseményt, egy elegáns helyen megillethet a nagyestélyi. Átlagos hétköznapi, mindennapos színházi eseményél kicsit túlreagálás, disszonáns. Nyáron pedig még este is gyakran van hőség, a könnyed ruha indokolt, és nem "rangon aluli".

Függ a közönségtől is. Ma már sokkal lazább ez az "illem", mint korábban, láttam már operagálán farmert, sőt rongyos farmert pólóval, igaz, erősen kirívó volt. De volt.

Vélem, elég fiatal vagy, öltözz elegánsan de könnyedén, a stólát is hagyd télire, nagyobb eseményre. Egy fiatal hölgynek ehhez elég sok lehetősége van, használd a jó ízlésedet.

2022. júl. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Még operapremierre is túlzás, hacsak nem páholyba szól a jegyed. De ott sem lesz mindenki nagestélyiben
2022. júl. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, melyik színházról van szó, de manapság - pláne nyáron - nem szokás már annyira kiöltözni. Amolyan "irodai elegáns" öltözék az, amit a legtöbben viselnek: egy szebb nadrág/szoknya, blúz vagy szebb pulóver (időjárástól függően), elegánsabb, de amúgy utcai ruha. Semmi extra.
2022. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, hogy most mégy először színházba?
2022. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!