Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből lehetünk biztosak...

Miből lehetünk biztosak abban, mi garantálja azt, hogy a magyar Szent Korona valóban az eredeti darab, nem pedig egy másolata az egykori uralkodók által is használt darabnak?

Figyelt kérdés

Igen, tisztában vagyok vele hogy voltak különböző korabeli ábrázolásai a Szent Koronának, de tudomásom szerint számtalanszor vándorolt ki- és be az országból, megfordult bizarrabbnál bizarrabb helyeken, sőt, még egyszer el is ásták. Ezek alapján talán nem meglepő megkérdőjelezni eredetiségét a ma is ismert és nagy becsben tartott koronának.

Előre is köszönönöm válaszaitokat.



2022. aug. 1. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy amit az amerikaiak visszaadtak még az előző rendszer idején, az azonos azzal, amit elvittek. (A díszítés egy része rekeszzománc-technikával készült, ez sosem sikerül kétszer 100%-ban egyformán, tehát szakértők a korábbi fényképek alapján meg tudták állapítani, hogy tényleg azonos.)

Hogy azelőtt miken ment keresztül... Hát, itt inkább az a kérdés, állt-e volna valakinek érdekében lemásolni. A Szent Korona fő gyakorlati haszna az volt, hogy legitimálja az uralkodót, de annak, hogy valaki király legyen, más formai és gyakorlati követelményei is voltak, önmagában attól, hogy ellopod és kicseréled, még nem leszel király. Ha meg azt akarod megakadályozni, hogy másvalaki király legyen, akkor nem fogod kicserélni a koronát egy hitelesnek tűnőre. Arról nem is beszélve, hogy akinek az elmúlt évszázadokban megvoltak az anyagi forrásai egy ekkora értékű tárgyat egy az egyben lemásolni, az biztosan nem ok nélkül tette volna, hanem azért, hogy felhasználja. Nincs sok értelme több milliárd forintnyi összeget plusz munkadíjat kifizetni arra, hogy meglegyen nekem otthon a Szent Korona, és röhögjek azon, akik a parlamentben lévőt tartják eredetinek. Szóval én elég biztos vagyok benne, hogy ez az eredeti.

Az persze lehet, hogy 1-2 drágakő eltűnt róla az évszázadok folyamán, és valamikor pótolták.

2022. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés ha a parlamentben lévő egy másolat akkor hol van az eredeti?

Mert bárki tulajdonában lenne miért nem áll elő vele, hogy itt az igazi korona? Miért rejtegetné a magyar nép legnagyobb kincsét ha tudja bármit megkapna érte ha visszaszolgáltatja. Mert nincs ilyen max csak gyenge hamisítások.

2022. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne eredeti? Az összeesküvés-elméletek buktatója általában a gyenge vagy nem létező indíték. Ott van pl. a "kitalált középkor" elmélet. Felesleges ilyen meg olyan bizonyítékokat felmutatni ellen, a dolog már ott megbukik, hogy nincs épkézláb indíték, egyszerűen csak gondolj bele józan-paraszti ésszel: mégis mi a fenéért csináltak volna ilyet? Ugyanezt a kérdést tett fel magadnak ezzel kapcsolatban is.
2022. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3


"Ott van pl. a "kitalált középkor" elmélet.Felesleges ilyen meg olyan bizonyítékokat felmutatni ellen, a dolog már ott megbukik, hogy nincs épkézláb indíték, egyszerűen csak gondolj bele józan-paraszti ésszel: mégis mi a fenéért csináltak volna ilyet?"


Nem mélyedtem el ebben a témában különösebben.Csak nagy vonalakban hallottam róla...

Vajon miért játszottak volna azzal a bizonyos 300 évvel?Józan-paraszti ésszel belegondolva egyszerűen azért mert szükségük volt erre az ajándék időre.Hogy aztán annak a történelmét kedvük szerént "kitalálhassák" maguknak.

A történelemmel való játszadozással egész jól lehet formálni az emberek tudatát.És ezt a politika ki is használta és használja.(Ugye például dákó-román elmélet..stb--stb.)

2022. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4


Tegyük fel, Biden, Putyin meg Micimackó kitalálják, hogy jövőre 2323 lesz. És kitalálnak valami nagyon menő ruszki uralkodót, mint a nagy Putyin elődjét. Még ha erre Micimackó rá is bólintana, Amerika miért tenné? És a köznép csak úgy elfeledkezne róla, hogy hoppá, tavaly még csak 2022-t írtunk...

2022. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!