Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől érdekes a történelem?

Mitől érdekes a történelem?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hogy rávilágít arra, hogy honnan jöttünk, miért történik velünk éppen az, ami és a múlt példáiból levonható következtetések alapján, hogy hová tartunk.
2022. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Isti22 ***** válasza:
74%

Kinek mitől :) Én pl. imádok hátrébb lépve rálelni a nagyobb folyamatokra, összefüggésekre, pl. hogy egy afrikai mezőgazdasági technológia elterjedése Európában hogyan okozott népességrobbanást, amiből aztán a földrajzi felfedezések lettek.


Vagy a másik dolog, hogy hogyan változott a hétköznapi élet, a mindennapos közvélekedések.

2022. aug. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Számomra csak olyankor érdekes, ha egy konkrét, kézzelfogható történelmi helyszínen vagyok, pl. az egri várban, vagy a muhi csata emlékhelyén. Olvasva, tanulva nem tudom annyira élvezni.
2022. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bbenjoe ***** válasza:
90%

Mint történész, kuncogok a múltban elkövetett hibákon, amikből felismerem a jelen hibáit, amiket szintúgy fájdalomból nevetek.


Régen más volt a technológia, de szerintem az emberek alapvetően ugyanolyanok voltak mint most. Tanulhatunk tőlük.

2022. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Engem az lep meg 😲, hogy erre a kérdésre értelmes (?) emberek hajlandók reagálni.
2022. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
76%
Mert érdekes.
2022. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 geza tozser ***** válasza:
59%

A tőrténelem olvasása arra tanit meg(?) hogy az elmult 80-100 év alatt milyen korban (rendszerben) hogyan "tálalták" ugyan azt az eseményt, és

gondolkodóba esni..mikor kinel van/volt igaza?

Csak meg kell nézni mit irnak az Első a Második Világ Háború okairól, a kirobbantásáról, a Horthy korszakról, nem is szólva Rákosi és a Kádár korszakokról, akkor, amikor AZOK ép uralmon voltak és -főleg- UTÁNA

Ott van a példa, az 1956-os eseményeknek hányféle verziója lett ismertetve, okait és a tényeket megmutatva(?) megmagyarázva.

2022. aug. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
81%
Én csak szeretek nevetni azon hogy az emberek milyen hülyék tudnak lenni, hogy nem tanulnak a múltból. Ókori Róma szerintem kifejezetten vicces ha úgy nézzük hogy Caligula kagylókat gyűjtögetett meg Poseidonnal harcolt és nem úgy hogy mennyi ember meghalt miatta.
2022. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!