Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Japánban vagy Norvégiában...

Japánban vagy Norvégiában élnétek szívesebben?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy egyik országba se tervezek, és anime rajongó se vagyok, csupán kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Szóval, az egyetemet Japánban képzelem el és elgondolkodtam rajta vajon melyik országban lehet jobb az élet az alábbi szempontok szerint:

-nyelv

-befogadás

-migrációs lehetőségek

-fejlettség, hdi index

-életszínvonal


Titeket melyik vonzana jobban?



2022. aug. 16. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Norvégiában és Japánban is voltam már (mindkét helyen nagyjából két hónapot töltöttem el).

Norvégia mindig is jobban vonzott, bár ehhez hozzátartozik, hogy nagyon szeretem a skandináv kultúrákat és norvégul is jól tudok. Japán fantasztikus élmény volt, de napi szinten nekem sok lenne az ottani életstílus.

Életszínvonal és fejlettség terén számomra nagyjából ugyanazt a szintet hozták (bár objektíven nézve Japán fejlettebb), de befogadás terén Norvégia szerencsésebb változás, hiszen Japán a szó minden értelmében elszigeteltebb és nehezebben nyitnak az idegen népek felé.

2022. aug. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szép látvány lehetett... Norvégul hogy tanultál meg?
2022. aug. 16. 00:55
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Egy norvég barátnőm kezdett el tanítani, akit én cserébe olaszul kezdtem el tanítani.

(#1)

2022. aug. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Oroszországban, a Vörös Kreml-ben
2022. aug. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Huh, hát erre nehezen tudnék válaszolni, ugyanis egyik hely sem vonz annyira, hogy életvitelszerűen oda költözzek.

De talán Norvégia vonzóbb Japánhoz képest. Egyrészt mert jobban kedvelem az európai kultúrát és életstílust, másrészt minden bizonnyal könnyebben megtanulnám a nyelvet és egyszerűbben menne a beilleszkedés. Ugyanakkor nehezen bírnám azt az éghajlatot, és - bár liberális vagyok - nekem kicsit már túlzásnak tűnnek a skandináv államokban meghonosodott kulturális minták.

2022. aug. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Finnország
2022. aug. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Drakula ***** válasza:
90%
japán.
2022. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Norvégia
2022. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
70%
Norvégia.
2022. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
55%
Norvégia.Nagyon szeretem a japán kultúrát,de hosszútávon nem élnek ott szívesen.
2022. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!