Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Baj hogy megértem a rasszista...

Baj hogy megértem a rasszista embereket?

Figyelt kérdés
Szerintem is sok műveletlen cigány van akik nem akarnak rendes munkával keresni, inkább árulnak drogokat vagy állnak utcalánynak. Értem én, hogy sokan mélyszegénységben élnek, meg egyetemet nem tudnának finanszírozni, de ha valaki a 8. osztályt sem akarja kijárni, mert fontosabb neki, hogy szöktessék meg gyereket szüljön akkor mit csináljon az ember? Miért alakult ez így? Lehet azt mondani, hogy ez nekik a kultúrájuk része? Mi a történelem mögötte? Hogyan érthetném meg én is a helyzetüket? Hogyan ne legyek ítéletes?

2022. szept. 14. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Az okokat egyáltalán nem nehéz megérteni.

A tényt, hogy ez mennyire nehezen tudna jó irányba változni,azt viszont nehéz elfogadni.

Javaslom Nemere István: Cigányok című könyvét.


Az, aki azt állítja vagy egyáltalán csak hiszi, hogy felnőttképzéssel meg hasonló esztelen dolgokkal ezen lehet változtatni, az egy naiv barom és elnézést a kifejezésért.

2022. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Én is megértem a rasszizmus okait, de nem vagyok rasszista mert azt is megértem hogy személyeket elítélni mások életmódja és cselekedetei miatt nem elfogad
2022. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
-ható, nem erkölcsös és káros a társadalomra nézve. Hogy megbélyegezni egy etnikai csoportot és annak minden tagját emiatt hátrányban részesíteni, akár jellemzi őt a negatív bélyeg akár nem, nincs rendben.
2022. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Oké, ha megérted, nem oké, ha elfogadod.
2022. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne segíteni, változtatni a helyzetükön?
2022. szept. 14. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, sot jo. Mert ha megerted oket, akkor azt jelenti, hogy te is latod a tenyeket. A teny pedig az, hogy a cigany egy lusta, megalkuvo fajta, inkabb lop, csal, hazudik, mintsem kemenyen dolgozna. Ezek a dolgok benne vannak a genjeikben.


Ettol fuggetlenul van, aki nem ilyen, kb 20bol 1.

2022. szept. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3# ja a kínaiakra igaz meg a normális kissebségre de a cigányt azt az egész világon gyűlölik és az hogy mindenkinek van negatív tapasztalata cigánnyal elég egyértelmű hogy egy mocskos hazug senkiházi "nép"nek nem nevezhető parazita. Rasszista vagyok ha így akkor igen
2022. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!