Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tartósan külföldön dolgozó...

Tartósan külföldön dolgozó magyarként van értelme megtartani a TB-kártyát?

Figyelt kérdés

Már van itteni TB-m. (Másik EU-tagállam)

Igyekszem szortírozni mi kell mi nem.


A magyar TB-kártyát már ledarálhatom, nem?

Ha esetleg egyszer visszaköltözöm Magyarországra kaphatok majd újat?



2022. szept. 16. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem fizeted itthon a TB-t, szóval akkor nem is vagy ellátásra jogosult ha van kártyád ha nincs. Amúgy havi 8,4E lenne. Egyébként nem férsz tőle vagy mi?
2022. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem férek tőle, mert sok a lom most és mindentől szeretnék megszabadulni, ami nem kell.


Minimalista vagyok és egyben autista is. A mániám, hogy ami nem kell már az kuka.

2022. szept. 16. 09:46
 3/13 anonim ***** válasza:
És, ha akkor lesz veled valami, amikor otthon vagy? Sürgősségi esetet, akkor is ellátnak, ha nincs finanszírozásod. Miért nem fér el az a kártya? Utána meg igényelhetsz másikat. Pénz, idő.
2022. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tényleg szeretnék megszabadulni a kártyától.

Van itteni kártyám és kötök utasbiztosítást ha hazalátogatok.


Teljes szívemből gyűlölöm a lomokat, vackokat. Rengetegszer költöztem már. Nem bírom, hidd el.

2022. szept. 16. 13:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit eddig befizettél, az alapján is jár. Minden dokumentumot tarts meg.
2022. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kártya lényegtelen, elég ha tudod a TB-számodat.
2022. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha van E-Cardod, akkor itthon is ellatnak, hulyeseg hogy nem. Multkor anyosomeknal szogbe leptem, kaptam tetanuszt, egyszeruen beirtak E-Cardom adatait a rendszerbe es kesz.
2022. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lehetsz két helyen biztosított. Viszont ha visszaköltözöl, hosszadalmas az ügyintézés. Nem vagyok érintett, csak rémtörténeteket olvastam.
2022. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valamit tenni kell hogy itthon ne halmozódjon a tb tartozásod. Én úgy jártam hogy tíz év után újra itthon vagyok és intéztem a jogosítványom mert lejárt. Erre a doki mondja hogy piros és rendezzem a TB-t. Erre megyek a biztosítóhoz és öt évre kiszámolt nekem fél millió tartozást úgy hogy még orvost sem láttam. Még nem tudom mi lesz de ennyit nem tudok kifizetni ha megszakadok se. És különben is miért. Most várom mi a határozatot, szörnyű, mi történt itt?
2022. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

a TB fizetési kötelezettséged nem szűnik meg magától csak azért mert nem élsz az országban. Ha nem jelentkeztél ki, akkor az elmaradt befizetéseket követelheti az állam, ez semmilyen összefüggésben nincs azzal, hogy voltál-e Mo-n orvosnál vagy sem. öt év az 60 hónap, az szinte pont félmillió Ft elmulasztott befizetés

2022. okt. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!