Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországi viszonylatba...

Magyarországi viszonylatba Gyöngyös mekkora városnak számít mint világ viszonylatba melyik, város? Lent tudsz szavazni

Figyelt kérdés

2022. szept. 26. 15:11
A kérdező szavazást indított:
Tokio
Mexico város
New York
London
Dubaj
Berlin
Budapest
München
Frankfurt
Pozsony
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A választási lehetőségekhez sehogy sem mérhető.
2022. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pozsony kapott szavazatot, de az közel hétszeres méretű. Én egyikhez sem tudom viszonyítani.
2022. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég bugyuta kérdés.


33 ezren laknak Gyöngyösön, ez az ország lakosságának kb. 0,3%-a.

A világ lakosságának 0,3%-a az kb. 23 millió, tehát mondjuk New Yorkot mondanék.

2022. szept. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudnék ennél cizelláltabb "megfeleltetést" is kitalálni, de minek?
2022. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Kb olyan mint Gödöllő vagy Esztergom.


Magyarországi viszonylatban Gyöngyös viszonylag nagynak mondható, bár gondolom nem tartják számon annyira mint Debrecent, Győrt vagy Pécset.


Szerintem világviszonylatban az említett városok sokkal ismertebbek, mint Gyöngyös Magyarországon. Nekem sem tűnik jó viszonyításnak a felsorolás.


Gyöngyös Magyarország 37. legnagyobb városa (javítsatok ha elnéztem), ami világviszonylatban Ho Si Minh Várossal lenne azonos Vietnamban. Talán ismertségben és egyebekben tényleg hasonló lehet. De inkább tippelem.


Biztos szép hely szóval ne értsd félre - meg nem is tudom voltam-e már Gyöngyösön.

2022. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Azért a népesség szerinti rangsorra nem mondom, hogy ebben teljesen jó hasonlat, mert az ismertsége és egyéb téren, a látogatottsága meg minden mással együtt ez nem stimmel össze. Viszont világviszonylatban New York és London az olyan valahol, mint Magyarországon Budapest.


Ha úgy érzésre kellene városokat mondani, akkor szerintem Seattle, Atlanta, Sao Paulo, Lima, New Orleans, Bangkok. De csak úgy saccra valahogy.

2022. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyöngyösi vagyok,ez egy kisváros.Mint előttem írták 30-35ezren laknak itt.Heves megye 2-ik legnagyobb városa.Országos szinten nem mondható nagynak.Kb akkora lehet mint Pekingben egy kisebb zsákutca.Ha világszerte nézzük.
2022. okt. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!