Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tobbet adtak vissza a lottozob...

Tobbet adtak vissza a lottozoban a kelletenel a kasszas szerint, ki kene fizetnem?

Figyelt kérdés

Mai nap a szokásos helyre mentem lottozoba, es akkor szolt a kasszas hogy mult penteken tobbet adott vissza amikor tippmixet raktam meg a kivaltott nyertes szelvenybol es kaparos sorsjegyet vettem.

Allitasa szerint 2600 minuszba van miattam, de en ahogy neztem hogy miket raktam sehogy sem jott ki a matek..

Nem emlekszem arra hogy hany kaparosat vehettem, de o azt mondja hogy a kaparosokat ellenorizte ott minden rendben volt, csak a tippmixes gepnel nem, ott adhatott vissza tobbet.

Ha hazaerek atszamolom meg hogy tényleg igy van e,marpedig erosen ketlem mert aznap egy 2000essel sem sétáltam ki onnan.

Ha igaza is van, vissza kene adnom mivel az o hibája , vagy sem?


Valaszokat elore is koszi.



#pénztáros #visszajaro
2022. okt. 10. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, én annak vagyok a híve, hogy MINDIG visszaadom azt, amit találok/véletlenül kapok, és nem jár nekem.


De! Ebben a konkrét helyzetben nem tenném, ugyanis te - ha őszintén írod - nem észlelted, pedig 2.600,- Ft többletet az ember észrevesz. Ebből adódóan azt gondolnám, hogy 1. téved a kasszás, 2. direkt akar megvezetni, mert valaki másnál számolta el magát, de olyannál, aki nem visszajáró vendég, vagy simán nem adja vissza, és ezért belőlem akar palimadarat csinálni.


Ha viszont arra jutsz, hogy igaza van, akkor én visszaadnám.

2022. okt. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
A legutolsó boltban meg trafikban is be van kamerázva a pénztár, kérd, hogy mutassa meg. Én trafikban jártam így, nem számoltam a visszajárót csak zsebre tettem, mutatták a felvételt és igazuk volt, szó nélkül visszafizettem. És igen, ha igaza van vissza kell adnod, hiába az ő hibája.
2022. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aztmondta hogy a zaro cuccokat amin latszodna hogy mennyit raktam kidobta mar...

Ha igaza van valoban visszaadom neki, de ha nincs akkor nemfogom az is biztos. Nekem alapbol gyanus volt hogy tul sokat magyaraz, keruli szemkontaktust beszed kozben. Abban biztos vagyok hogy az összeget amit mondott nem kaptam kezhez, aznap maximum 1000ft-al tavozhattam, ami a visszajarom volt a nyertes szelvennyel. De lehet tényleg az lesz hogy lekerem hogy mutassa meg kamerakat, de nem nagyon szeretnek vele 2600fton vitatkozni..

Hazaerek munkabol megnezem hogy igaza van e, a szelvenyekkel.


Koszonom az eddigi valaszokat, ment a zold pacsi

2022. okt. 10. 08:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmit nem tud mutatni, akkor ellenőrizni sem tudta, tehát ő maga sem lehet biztos benne, hogy mi történt.

Ha ő biztos lenne, meg tudná neked mutatni a folyamatot, amitől ő erre a következtetésre jutott.

2022. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván valahogy pótolni akarja azt a minuszt, az a hiány az ő béréből lesz levonva, de szerintem ilyenkor már nincs mit tenni. Akár igaza van, akár nem, múlt péntek nem ma van, múlt hét, a kassza át van számolva, a rendszerben benne van, ma már nem tud semmit csinálni. Még ha ő is adott vissza többet és így hiány keletkezett, és te visszaadod neki, nem tud mit csinálni, a pénteki tranzakciókba nem tud már belenyúlni. Max az ő zsebébe megy.


Úgy félek én is, nehogy nagyobb összegű hiányt csináljak, teljesen véletlenül.

2022. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

aztmondta egyébként hogy o tisztan emlekszik mi volt, szóval nemtudom.


Osszeszamoltam, 1330 volt a nyeremenyem, vehettem egy kaparos sorsjegyet ami nem sikerult.

Utana raktam meg ketto mixet osszesen 530 ft ertekbe, es amikor fizettem egy ezressel, o mondhatta hogy a 30forintot amit adott az előbb adjam oda es igy csak 500at kell visszaadnia. Emlekezetem szerint igy tortent az egesz


Ma arra hivatkozott hogy amikor a 30at visszaadtam neki o tobbet adott, de ketezrest se adott ezrest adhatott ha tenyleg rosszul adott vissza, de sehogy se jon ki az az összeg amit ő mondott..

Holnap reggel visszamegyek megmondom neki, max kikerem kamerakat ha nem birja felfogni. most nem fogok pluszban azert fizetni mert o szerinte tobbet adott 🤣

2022. okt. 10. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem is kéri senki számon rajtad, hogy fizess pluszba, max ez a kasszás, de még csak nem is boltvezető,nem?


Nevetséges. Ez már lezárult ügy péntek este óta, hogy le lett számolva a kasszája.

2022. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem boltvezeto szóval nem is ertem,holnap atbeszelem vele de azert o neki nyugdijaskent ezen nem kene vitatkozni, sokmindent ugy sem tehet. Nalam ugy jott ki hogy tokeletesen adott vissza, nala meg egy osszeg ami nem realis mert annyi penzt be se vittem aznap oda meg nem is nyertem annyit🤣
2022. okt. 10. 23:42
 9/9 A kérdező kommentje:

Megint osszevissza mondott mindent , nem annyira ertem mar eddig az volt hogy csak a lottozogep irt mast,mostmar a kaparost amit vettem is beleszamolja valamiert, amikor azt mondta azokat atnezte es minden rendben volt🤣


Maximum nem jarok tobbet ilyen helyre,nem hiszi el hogy nincs igaza. Megmondtam neki majd penteken behozom de sehogy se jon ki az amit o mondd szóval maximum annyit adok neki amennyivel tényleg többet adott, egy ezrest de így hozzá többet nem fogok menni..

2022. okt. 11. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!