Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? (bővebben lent)

Hogy is van ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elborzadva hallom immár nap mint nap a híradóban,hogy a tanár megrúgta...felpofozta...dühöngőbe(!)zárta a gyereket!

De amin a legjobban felháborodok az az,hogy a tanár megússza egy kis ejnye-bejnyével (kap egy írásbeli figyelmeztetést,amivel kitörölheti és megy minden tovább...)de mikor egy szülő merészel gyermekét védve bántani akár csak szóban is egy tanárt,akkor azt egyből börtönnel fenyegetik!

Én nem vagyok egyik oldalról sem érdekelt,mégis,sérti a dolog az igazságérzetem és elgondolkoztat!

Ilyenkor hol vannak a sokat emlegetett gyermekjogok?

Felelősségteljes megoldás az,hogy egy idegbeteg,verekedős tanárt a gyermekek közelében hagynak??

Dunát lehet rekeszteni az állástalan pedagógusokkal,akkor miért nem rúgják ki az ilyet és vesznek fel helyette másikat?

Kíváncsi vagyok ,másoknak ezzel kapcsolatban mi a véleménye?


2010. szept. 29. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen egyetértek Veled. Én remek (4es,5ös) tanuló voltam világéletemben, mégis voltam idegbeteg tanárok által verve, átkozva, szinte minden formában gyalázva, rendszeresen leordítva kisgyermekként!!! És nem mertem a szüleimnek szólni, mert magam körül azt láttam, hogy ezzel csak rontottam volna a helyzetemen. Mondjuk a szüleim se álltak volna mellettem, de ez egy másik dolog. A lényeg, hogy igen, az ilyen pedagógusokat sorba kéne állítani és lelőni. Nem szabad diákok közé engedni az ilyet! A felnőttség küszöbén kellett megküzdenem a világ, az élet iránti bizalmatlanságommal! Máig üldöznek a démonok, hogy mindenkiről, akivel csak találkozok, az az első érzetem, hogy biztosan bántani akar és fizikai erőszakkal rámkényszeríteni a saját kívánságát!

Semmit sem változtam, a múltam szereplői nem rontottak a lelkiismeretességemen, hiába próbáltak a földbe döngölni. Vezető vagyok... a mostani környezetemben felnéznek rám, örülnek nekem és nem felejtik el újra és újra kifejezni hálájukat azért, hogy ismernek, hogy segítek nekik, hogy kiállok mellettük a bajban. Nálam nagyobb ellenfelekkel szállok szembe és védelmezek nálam kisebbeket... Hatalmas felelősséget hordok a vállamon és élvezettel, az emberek iránti szeretettel viselem. És még hatalmasabb az, amit mindezért tőlük visszakapok. De néha még mindig előfordul, hogy hirtelen úgy érzem, a világ brutálisan nagyra nő körülöttem és a fáktól az embereken át a házfalakig minden egyszerre üvölt velem, hogy lehetek ilyen semmirekellő... Még mindig előfordul, hogy kihúzzák alólam a talajt az emlékeim. Még mindig előfordul, hogy látom magam körül az arcokat, a szájakat és hallom a gyalázkodást. Érzem a kezek és a padló ütését a testemen. És érzem azt a gyűlöletet, amit mostmár nem kéne. És ha legközelebb találkozok ezekkel a tanárokkal, nem fogom elmulasztani felemelni a középsőujjamat.

2010. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igen!Életre szóló sérülést okozhatnak a gyermeki lélekben!Más módon kellene nevelnie egy pedagógusnak,aki ráadásul főiskolán tanulta a gyermeknevelést!

Az se jó,ha a szülő csap oda,de az valahogy mégis más...egy tanárnak hogy lehet joga ahhoz,hogy bántalmazza más gyermekét?!

Nekem volt olyan tanárom (nő),aki hosszú,vérvörös karmaival úgy belecsípett a karomba,hogy hetekig ott éktelenkedtek a helyén a kék-zöld foltok!És ezt csupán azért,mert úgy látta,hogy súgtam valamit a padtársamnak.És ez a vörös karmú szadista egy másik osztálytársamnak a körméről tégladarabbal dörzsöltette le a színtelen körömlakkot.Mondván,az nem iskolába való...,ja,csak az ő kis kacsóján.A tanárok közül az volt a "kedvencem".De láttam rugdosódó,pofozkodó,mosolyogva ,rafináltan porig alázó tanárt is.Szerencsére engem nagyon ritkán találtak meg a hülyeségükkel,mert eléggé jó magaviseletű gyerek voltam.Én túltettem magam ezeken az élményeken,de alkalom adtán nem leszek rest beszólni nekik,ha még összetalálkozok velük az életben!


Természetesen az is felháborító,mikor a diák esik a tanárnak,de most nem akarom keverni a két témát...

Mindkét fél részéről ugyanúgy elvárható a tisztelet,és a büntetés között sem lenne szabad,hogy ekkora különbség legyen!

2010. szept. 29. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Az idegbeteg tanárokat ki kéne zárni, hallottam valami ilyet hogy tökönrúgta a gyereket vagy mi volt, ez tényleg durva,


DE: a pofon, dühöngőbe zárás, akár a megrúgás (ha pl seggberúgja a kis szemtelent), nevelő hatásúak.


Ezt saját magamról tudom, hogy engem gyerekkoromban csak a pofon meg a megráncigálás, meg a büntetés térített észhez. Szartam rá hogyha valamelyik felnőtt elkezdett okoskodni, hogy logikusan elmagyarázza hogy mi van. Szerencsére abban az időben a tanárok még bármit megtehettek, amitől megtanultuk hol a helyünk. Ha én 5 évesen tudtam volna hogy a tanárnak semmi hatalma sincs felettem mert "személyiségi jogaim" vannak, a képükbe röhögtem volna.

Jaés, ha egy tanár megvert (jogosan), akkor eszembe nem jutott a szüleimnek elpanaszolni, mert szégyelltem magam.


Volt olyan is persze hogy jogtalanul vert meg, azt el is mondtam a szülőknek, de persze nem lett belőle ügy (és nem is akartam hogy az legyen), mert semmi komoly kárt nem tett bennem.


A szülő meg ne védje a gyerekét, hanem nevelje, és akkor nem lesz oka a tanárnak seggberúgni a kis "áldozatot".

2010. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csakhogy egyes tanárok tanári jogaikat kihasználva sokszor ok nélkül is csípnek,rúgnak,ordítanak!

Az a gyerek már régen rossz,akit csak pofonnal lehet észhez téríteni.De egy igazán jó pedagógusnak bántalmazás nélkül is tudnia kéne hatni a gyermekre,ezért tanult pedagógiát,gyermekpszichológiát,nem?!Bár úgy látszik,köztük is vannak páran,akik csak melegedni jártak be a főiskolára.

2010. szept. 29. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedagógia, meg gyermekpszichológia, haha... rendszeresen összeverve jártam suliba, alig mertem megszólalni, folyton félrehúzódtam a többiektől, de ez mind nem tűnt fel egy tanáromnak sem... Volt olyan, hogy apám beivott aztán majdnem megfojtott, akkor 7 vagy 8 éves voltam, de gondolom mindennapos eset, hogy másodikos kislányok lila-zöld foltos nyakkal járnak suliba, minek is intézkedtek volna...
2010. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!