Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az írek állatiasabbak vagy az...

Az írek állatiasabbak vagy az angolok?

Figyelt kérdés
Kocsmai erőszak, futballhuliganizmus, agresszivitás, öncélú utcai harc, részeg tombolás, vandalizmus, turistahordák, amelyek után kő kövön nem marad, csak telehányt, televizelt, szeméttel teledobált műemlékek, belekötés vadidegenekbe találomra – melyik náció a "jobb" ezekben?

#agresszió #utcai harc #vandalizmus #futballhuligán #kocsmai erőszak #részeg tombolás
2022. nov. 22. 02:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Angliában élek 9 éve, de nem fedeztem fel sokkal nagyobb huliganizmust, mint amit otthon tapasztaltam. Jó hangosak, szeretnek mindenféle focis dalokat üvölteni csapatban, de jellemzően nem törnek-zúznak, nem vandálkodnak, nem kötözködnek, nem hugyoznak mindenhová oda (igaz, itt jogodban áll bemenni bármelyik vendéglátóhelyre és ingyenesen használni a wc-t, meg vannak utcai vizeldék is), hányni se nagyon hánynak, ahhoz drága a pia ^^ de még aznap este végigmegy a kis kefés mosóautó a frekventáltabb helyeken és feltakarítják azt is a többi elhajigált szeméttel együtt. Szemétből viszont sok van, egyébként is mindenfelé, pláne foci után. Szemetelés terén elég lezserek.
2022. nov. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban egyik sem az.
2022. nov. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Összetéveszted a helyzetet egy MAGYAR kocsmával!
2022. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Az angolokat szerintem lehetetlen e téren leverni. A legtöbb halálesetet okozó szurkolóik nekik voltak.


[link]


Az igaz, hogy mára kitiltottak ezeket az “elemeket” a stadionokból a videófelvételeknek köszönhetően, de ettől stadionon kívül még ugyanúgy léteznek.


Ugyanakkor az angolok sokkal többen is vannak ezért érthető mód sokkal több kárt is tudnak csinálni. Az íreknél leginkább az ír cigányok hirhedtek, kb olyan szinten lehetnek mint a mi cigányaink csak nem annyira barnák és valamivel jobban is verekszenek. Az angoloknál viszont a középosztályon kívül mindenkire jellemző a huligán-gengszter-horda mentalitás. Egész egyszerűen azért mert az menő ott, a csajok is arra buknak, a srácok (akiket Chav-oknak hívnak) pedig erre néznek fel.

Ha kimész az éjszakába Angliában, sehol sem fogod kevésbé biztonságban érezni magad.! Én személy szerint több McDobaldsos bunyót is láttam, ott a McDonalds-ban is kidobók vannak.

Agresszív, kontrollálatlan nép amely rendelkezik egy nemzeti nárcizmussal és szociopatizmussal, hiszen az antiszociális viselkedés főleg esténként teljesen elfogadott, a bunyó az pedig élvezet, szórakozás kategória, olyan mint náluk a borozgatás vagy mozizás.

2022. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

"Az angoloknál viszont a középosztályon kívül mindenkire jellemző a huligán-gengszter-horda mentalitás. Egész egyszerűen azért mert az menő ott, a csajok is arra buknak, a srácok (akiket Chav-oknak hívnak) pedig erre néznek fel."

Természetesen semmi ilyesmi sincsen Angliában :)


"Ha kimész az éjszakába Angliában, sehol sem fogod kevésbé biztonságban érezni magad.! Én személy szerint több McDobaldsos bunyót is láttam, ott a McDonalds-ban is kidobók vannak."

Nem, nincsenek, a város egyik McDonaldsában sincsenek kidobók, és más McDonaldsokban sem találkoztam sose kidobóval.


"Agresszív, kontrollálatlan nép amely rendelkezik egy nemzeti nárcizmussal és szociopatizmussal, hiszen az antiszociális viselkedés főleg esténként teljesen elfogadott, a bunyó az pedig élvezet, szórakozás kategória, olyan mint náluk a borozgatás vagy mozizás."

Semmi ilyesmi sincsen Angliában.

2022. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%

5


Te véletlen sem jártál még angliában, ha igen akkor lehet Oxfordot el sem hagytad.

2022. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Nyugi, csak 9 éve élek itt :) Inkább te tűnsz olyannak, aki valami kurucinfos cikkekből szedte össze az angolismeretét. Semmi köze a valósághoz annak, amiket leírtál az @5-ben.
2022. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Csak megerősíteni tudom az 5-ös válaszát. Elképzelni sem tudom, honnan szedtél össze ekkora marhaságokat.
2022. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

5


Te elhagytad a kis kertet ahonnan bejársz a gyárba? Az hogy ott dolgozol még nem jelenti, hogy ismered is az angolok kultúráját.

2022. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, bevallom, valóban nem sok felé jártam Angliában összességében. A déli részen éltem eddig két nagyobb városban, az egyikben 3 évet éltem, 6 éve pedig a mostani másikban élek. Mindkettőnek jártam az agglomerációjában is, egy darabig ételfutárként és csomagkiszállítóként is dolgoztam mindkét helyen. Tehát abban igazad van, hogy sem a legmocskosabb részeit nem láttam még Angliának (pl. londoni no-go zónák), sem reprezentatív ismeretem nincs az országról ilyen tekintetből.

Azonban e két városban sosem tapasztaltam olyanokat, amiket írtál, és nem hiszem, hogy Angliának pont azon két városát fogtam volna ki, amelyek mentesek a huliganizmustól, és az összes többiben meg dívik.

Ez a mostani város nagyobb mint az előző, saját focicsapata is van, elég jól szerepel a nemzeti listákon is, ezrek szoktak masírozni az utcákon mikor focimeccset rendeznek a helyi stadionban. A stadion körüli sarki kocsmák úgy tele vannak olyankor, hogy rendőr irányítja a forgalmat meg lezárnak egyes utcákat az autós forgalom elől, mert a kocsma előtt többen beszélgetnek, énekelnek, meg üvöltöznek mindenféle csapatszlogeneket, mint ahányan a kocsmában vannak, mert nem férnek be. Kilóg a tömeg az úttestre mert máshol nem fér el. De törni-zúzni, verekedni ritkán szoktak, rendőröknek általában nem sok dolguk van azon kívül, hogy tisztes távolból figyelik a vonuló tömeget. Az kábé 20-30 éve volt utoljára, hogy rendszeresek voltak a bunyók, a vandálkodás focimeccsek alkalmával, legalábbis helyi angol ismerőseim elmondása alapján.

Tehát igen, igazad van abban, hogy nem ismerem eléggé Angliát ahhoz, hogy kijelenthessem, ez sehol sincs már így. Annyira viszont úgy érzem már megismertem, hogy ha léteznek is még ilyenek egyik-másik városban, azok ritka, egyedi elszigetelt események lehetnek, és az az általánosítás amit ezekből az esetlegesen létező esetekből csinálsz Anglia egészére, az nonszensz, egészen biztosan nem valós.

2022. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!