Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy olyan országba ahol a...

Egy olyan országba ahol a neveket fordítva írják, ott nekem is úgy kell aláírnom akármit?

Figyelt kérdés
Vagy úgy ahogy nekem hivatalosan a nevem elvan könyvelve?
2010. szept. 29. 22:02
 1/10 Vérgibbon ***** válasza:
Az aláírás és a név két különböző dolog. Mellesleg úgy írod a nevedet ahogyan akarod. Ha amerikanizálni akarsz akkor írhatod fordítva, de nem kötelező.
2010. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi írjuk fordítva a neveket, nem mások. Egyébként meg mindegy hogy írsz alá, én is mindenhogy írtam már és elfogadták. Akár egy x-et is tehetsz a neved helyett, azt is elfogadják aláírásnak...ezt is próbáltam már párszor:)
2010. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem! Magyar aláírást magyarul kell írni.
2010. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Mi írjuk fordítva a neveket, nem mások"


Nehogy már alkalmazkodni kelljen másokhoz! És az sem igaz hogy más ország nem írja úgy mint mi.

2010. szept. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek es igen, forditva kell irni a nevemet mindenhova, mert pl. keresztnevnek nem fogadjak el a Bodnart, a Marta meg nem vezeteknev. Nekem ebbol volt sok problemam, mert a vezeteknevem ferfi keresztnev, ahol elek, es ha nem latnak eloben, osszekeverik, azon hivnak. Szoval forditva kell irni...ha valaki kulfoldre megy, neki kell alkalmazkodnia. Nem a neved sorrendje van elkonyvelve, hanem a neved. Tehat ha te Kis Peter vagy, akkor kulfoldon Peter Kis leszel, nem Kis Peter vagy Peter Little vagy akarmi.
2010. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
22:20: attol fugg, hogy hova mesz, de a koreaiak, japanok es par azsiai nep kivetelevel mindenki a vezeteknevet teszi hatra. Ha valahova kikoltozik az ember, ahol masok a szokasok, neked kell alkalmazkodnod, kulonben joggal utalnak ki. Nyilvan ilyenert nem utalnak ki, de bosszusagot okozhatsz sajat magadnak, ha nem alkalmazkodsz, mert egy ottani ugyintezo nem fogja tudni, hogy a Kovacs vezeteknev vagy keresztnev, szoval nem vele szursz ki, hanem magaddal.
2010. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha külön rubrika van a vezetéknévnek és a keresztnévnek, akkor értelemszerűen kell kitölteni. Az aláírásban nem kell felcserélni a neveket. Más esetekben a körülményektől függ. Ha nem különösebben művelt vagy értelmes emberek között időzöl, akkor fordítsd meg a nevek sorrendjét. De nem túl tahó körökben nyugaton is illik tudni, hogy nemcsak egyféle névsorrend van.
2010. szept. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attol senki sem taho, hogy nem tudja, hogy x orszagban milyen sorrendben irjak a neveket. Gondolom, hogy te sem tudsz reszleteket arrol, hogy milyen pl. az elefantcsontparti emberek kulturaja, de ettol meg nem vagy taho.
2010. szept. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Emberek, ALAIRASROL volt szo, nem mindenfele urlap es nyomtatvany kitolteserol!

Az alairasod olyan, amilyet te akarsz, akar toban pancsikalo kiskacsa is lehet, tokre mindegy.

2010. szept. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
KACSA LOL XDDDDDD Oké köszi mindenkinek :))
2010. okt. 6. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!