Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Indiában miért van ennyi jó...

Indiában miért van ennyi jó sakkozó?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag a sakk-világban komolyan érezhető a dominanciájuk. És chess.com-on is ha játszok, nagyon gyakran kapok indiai ellenfelet, és általában nagyon lazán elvernek.
2022. dec. 22. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak.
2022. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Technikailag tőlük ered, mondhatni nemzeti sport, régebbi a sakk kultúrájuk is.
2022. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Valóban tőlük ered, a Chaturanga (ami a kedvenc sakkváltoatom) onnan származik, viszont jó ideig azért úgy tudom, nem voltak ennyire az élmezőnyben. Sokáig jókora orosz/szovjet dominancia volt, mostanában ők eléggé háttérbe szorultak (jó, azért az élen csak ott van Nepo, de már nincsenek akkora tömegben jelen). Mintha most India vette volna át a helyüket.
2022. dec. 22. 23:38
 4/10 A kérdező kommentje:
És amin még filóztam, bár tény, hogy én még nagyon kezdő vagyok, főleg az 1000 alatti Chess.com Élőmmel, de a nálam alacsonyabb pontszámúakat azért 80-90 százalékban meg szoktam verni. Az indiaiakat meg csak elvétve sikerül, hiába alacsonyabb a pontszámul akár több százzal is. Ez vajon mitől lehet? Ennyire eltérő játékstílus terjedt el arrafelé, amit én valamiért jóval nehezebben látok át?
2022. dec. 22. 23:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Az alacsony pontszamu indusok bizony jo esellyel csalnak, ha szisztematikusan nem tudod oket megverni.
2022. dec. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha olvasol történelmet rájössz, hogy miért volt szovjet dominancia.
2022. dec. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Isti22 ***** válasza:
Miről beszélsz tesó, a top 100 sakkozóból csak 8 indiai.
2022. dec. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van több, mint 1 milliárd indiai, van egy kasztrendszer, amiben nincs sakkozók kasztja, így bárki kiemelkedhet sakkozóként. Úgyhogy vannak, akik nem kímélik a fáradságot, és megtanulnak kiválóan sakkozni.
2022. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1000-es élővel azért olyan messzemenő következtetéseket ne vonj le! 800-ról indul az élő pont számítás a chees.com-on, ha valakinek alacsony a pontja, simán lehet, hogy nem rég regisztrált.
2022. dec. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most nagy nehezen egy 370-es ellen sikerült nyernem. De egyik nap egy 300 alatti vert el, mint szódás a lovát. Aztán meg az 1500-as botot simán elvertem. Egy nálam több, mint 500 ponttal erősebb thaiföldi csajszi ellen játszottam 4 meccset. Hármat ő nyert meg, egyet meg én. Tegnap játszottam egy CM címviselő ellen, és ugyan vesztettem, de egészen a végjátékig 0,0 körül ingadozott az állás.
2022. dec. 27. 04:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!