Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék? Hm?

Hogyan segíthetnék? Hm?

Figyelt kérdés
Nagy sajnálattal nézem a hajléktalanokat vagy akiken látszik hogy szomorúak és nagyon megsajnálom őket, bár én egy madarat is vagy egy hangyát is megsajnálok, na mind1 szóval, hogy segíthetnék nekik?( Úgy érzem kötelességem közel 600 ezer Ft-os nettó fizetésem mellet.)Nem szeretném ha alakoholra költenék vagy cigire.Azt akarom hogy albérletre költsék amit adok vagy ételre, ruhára,de mégis hogyan vegyek rá egy hajléktalant, hogy ne igyon ne cigizzen éljen normális életet ha tud.
2010. okt. 1. 20:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jelentkezz önkéntesnek, ha segíteni akarsz. Nem tudom, hol laksz, én pécsi vagyok, itt pl. van a nappali melegedő, ahol mindig szívesen fogadják az önkéntesek segítségét. Biztos máshol is van ilyen. Télen én is megyek éjjel majd önkénteskedni, én szociális munkás hallgató vagyok egyetemen, és mondták, hogy nagyon örülnének, ha menne pár diák. Én már nagyon várom, hogy mehessek.


Amúgy rávenni a normális életre igazából nem a te dolgod, mármint nagyon szép, hogy ezt szeretnéd, de igazából megteszi ezt az, akinek ez a munkája. Nem tudnám ezt neked pár mondatban összefoglalni, nem is lenne érdemes belekezdenem a leírásába.

De ha szeretnél segíteni, akkor egyrészt nagyon jó dolog, ha vállalsz önkéntes munkát, főleg télen, azt mondják, ez a munka "hálás" része, ilyenkor már egy jó szónak is örülnek. Másrészt, ha úgy érzed, hogy anyagilag is szeretnél és tudnál segíteni, akkor adakozhatsz segítő szervezeteknek, mert ők szakszerűen tudnak segíteni. Komolyan mondom. Tudom, sokan nem szívesen adnak szervezetnek, alapítványnak pénzt, de én úgy láttam, tapasztaltam, hogy ahol hajléktalanokkal foglalkoznak, ott minden garasnak meg van a helye, nem zsebre megy. Persze az ország más részeiben nem tudom mi a helyzet, én csak azt tudom, amit itt láttam.

2010. okt. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Milyen mélyre tudtok süllyedni az álszenteskedésben?


Az átlagemberek ritkán fordulnak meg ugyanott, ahol a csavargók. Ha mégis, általában egészségesebbek és erősebbek, mint a csavargó... és a csavargó legalább olyan hatásosnak találja a bűntudatkeltést, megfélemlítést vagy a testszagot, mint az erőszakot, és előbbiek rendszerint sokkal kevésbé kockázatosak.


Valószínűleg fegyvert is használnak. A legtöbb hord magával valamiféle fegyvert -- gyakran kést --, de láttam már hegesztőkalapácsot vagy zokniba csavart követ. Egyáltalán nem félnek a börtöntől, a jó és rossz iránti felfogásuk nagymértékben eltorzult -- sajnálat, lelkifurdalás vagy habozás nélkül alkalmaznak nagyobb erőt, mint amire egy városi polgár számít.


A börtön számukra olyan, mint a szervizboksz az autóversenyzőknek. Szó szerint szükséges része az életciklusuknak. Az egyik őrizetes kijelentése szerint a csavargókat ritkán, sőt egyáltalán nem tartóztatják le és viszik börtönbe, hacsak nem épp ezt akarják. Amikor betegek, éheznek vagy fáznak, elrendezik, hogy tetten érjék őket valami piti bűncselekményben vagy begyűjtsék őket egy razzia során. A börtönben megmosdatják, megetetik őket, orvosi ellátást is kapnak, azaz helyrehozzák őket annyira, hogy folytathassák megszokott életmódjukat. A börtönbe vonulás egyfajta egyensúlyozás a szükségletek, például az élelem valamint az elvonástól való félelem között.

Mondanom sem kell, hogy a börtön se el nem rettenti, se meg nem javítja ezeket a bűnözőket. Szó szerint P+F (pihenés és felépülés) az életvitelükhöz. Annak szükséges és elengedhetetlen része.

A drogok hosszú távon rombolják a szenvedélybetegeket. Támadóként lassúak, nehézkesek és ostobák. Nem feltételnül lassúbbak, mint várnánk. Könnyedén elkapja őket a gyilkos düh, ami viharos támadásba torkollhat, de az agyukat és testüket ért károsodás megmutatkozik.

2010. okt. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
2010. okt. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!