Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett hirtelen ennyi...

Miért lett hirtelen ennyi néger (vagy néger apától és fehér anyától származó ember) Magyarországon? És nagyjából mennyien lehetnek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy főleg a fiatalok (19-23 évesek) között egyre több a néger, vagy legalábbis néger apától származó színes bőrű Magyarországon.

Mi lehet ennek az oka? Honnan jönnek ezek az emberek? És nagyjából mennyien lehetnek?


Félreértés ne essék, nem rasszista indíttatásból kérdezem. Egyszerűen csak érdekel. Fura, hogy egy olyan kicsi és európai viszonylatban harmad-negyedrendű ország, mint Magyarország, miért lett ennyire felkapott a négerek körében és miért pont a '80-as évek tájékán.


2010. okt. 2. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Mert még a kommunizmusban sok néger a "baráti országokból" itt tanulhatott, és később nem volt kedvük hazamenni.


De mostanság sok fiatal néger jön tanulási céllal hazánkba, bár, ők majd vissza is fognak menni (de lehet, hogy páran itt maradnak, ha találnak egy szép magyar lányt).


A harmadik csoportot alkotják a menekültek, akik eredetileg nyugatabbra szerettek volna menni, de itt fogták meg őket, és kaptak menekült státuszt is. Ez nekik az afrikai viszonyokhoz képest maga a Kánaán...

2010. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Röhögőgörcs ***** válasza:
50%

Azért, mert a magyarokból teljesen kiveszett a nemzeti identitás. Az elmúlt 65 évnyi agymosás hatására a nemzet megtartása, az altruizmus már nem fontosak az emberek számára. Amíg a véleményformáló műsorok mind a globalizmus nótáját fújják, addig sajnos mindig lesznek olyan buta nők, akik pusztán divatból niggerekkel akarnak majd összejönni.


Egyébként, ha megnézitek, rengeteg afrikai vagy ázsiai férfinak van rettentő kövér, ronda fehér nője. Ez szerintem azért van, mert azokat a nőket még bottal sem piszkálnák meg a magyar férfiak, így az egyetlen választásuk, az, ha bevándorlóknak csapják a szelet. Azok meg előbb-utóbb az állampolgárságért kénytelenek belemenni a kapcsolatba.


Én egyébként utálom ezeket a fajáruló nőket és a korcsaikat... kerülöm is a társaságukat, bár ez szerintem már kiderült a fentiekből. :)

2010. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

És ez miért baj?

A gyerekeik sokkal inkább vallják magukat magyarnak, mint akármilyen afrikainak (ahonnan az apa jött). Akkor meg nem mindegy?

Mellesleg én meg az olyan embereket utálom, akik pusztán bőrszín alapján ítélnek el valakit.

Én ismerek nagyon sok jófej négert (igaz ők nem Magyarországon élnek és sosem jártak itt, de ez a lényeget tekintve merőben közömbös. Európában élnek és európainak (olasznak, franciának, angolnak, akárminek) tartják magukat amellett hogy ugandaiak, gambiaiak, vagy tudomisén mik.)

Úgyhogy te egy szánalmas figura lehetsz, ha csak azért ítélsz el valakit, mert más a bőrszíne, mint a tied, holott az illető (minden egyebet tekintve) teljesen ugyanolyan mint te. (Na meg azt leszámítva, hogy nem a bőrszín alapján ítél.)

2010. okt. 11. 16:50
 4/18 Röhögőgörcs ***** válasza:
64%

Oldalakat tudnék teleírni ezzel kapcsolatban, de valahogy most nincs hozzá energiám és időm, ezért megpróbálom rövidre fogni. Szeretnék mindenféle személyeskedést kerülni, mert az még soha nem vezetett semmi jóhoz. Én sem írtam le a véleményem Rólad, így örülnék, ha Te is így tennél.


Istenhívő emberként szilárd meggyőződésem, hogy minden békés, dolgos embernek joga van a boldog, egészséges élethez és, hogy az embereket a munkájuk, erkölcsük és az alapján kell megítélni, hogy mennyire hasznosak a társadalom számára függetlenül attól, hogy milyen a származásuk. Viszont mondj a történelem folyamán csak egy olyan nemzetet, mely huzamosabb ideig képes volt egy ilyen mértékű keveredés után fennmaradni! Szerintem minél különbözőbb származású egy ország népessége, annál könnyebb őket megosztani. Gondolj csak bele: elég csak néhány hülye ember ahhoz, hogy szétszakítsanak egy egész országot az embertípusok, nemzetiségek mentén. Lásd az egykori Jugoszláviát vagy Csehszlovákiát, ahol még csak nem is nagyon voltak különbségek a kinézet tekintetében a népességen belül, de rengeteg más példát is fel lehetne hozni ezzel kapcsolatban. Az Egyesült Államok sem lesz képes sokáig megmaradni és ez igaz többek között minden ilyen mozaik-államra így Franciaországra és Németországra is.


Én úgy gondolom, hogy minden embernek, vallásnak, kultúrának megvan a saját helye a világban. Semmi jó nem származik belőle, ha ezt összekeverjük.

2010. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Istenhívő emberként szilárd meggyőződésem, hogy minden békés, dolgos embernek joga van a boldog, egészséges élethez"


Ez így teljesen korrekt.


"az embereket a munkájuk, erkölcsük és az alapján kell megítélni, hogy mennyire hasznosak a társadalom számára függetlenül attól, hogy milyen a származásuk."


Még ezzel is egyet értek, bár azt hozzá fűzném, hogy nem csak az a fontos, hogy a társadalomnak hasznos-e, de tény, hogy az is lényeges tényező.


"Viszont mondj a történelem folyamán csak egy olyan nemzetet, mely huzamosabb ideig képes volt egy ilyen mértékű keveredés után fennmaradni!"


Mondj egyet, ami nem maradt fent!

Nemzetek nem tűnnek el csak úgy, legfeljebb átalakulnak.

Mellesleg nagy mértékben torzítasz.

Az valóban hátrányára válik egy nemzetnek, ha sok idegen népelemet integrál magába, akik széthúzzák az egész szövedékét, de itt nem erről van szó.

Ezek az afrikai származású emberek (pontosabban azok gyerekei, akik már csak félig afrikaiak) teljes mértékben magyarnak vallják magukat. Itt születtek, itt nőttek fel. Semmi kötődésük nincs az apjuk hazájához. Valamennyire vonzódhatnak hozzá, de ez nem számottevő.

Anyanyelvi szinten beszélnek magyarul, bármiféle akcentus nélkül. Ugyanúgy szeretik a magyar kultúrát, a gulyást, a Tankcsapdát meg ilyeneket, mint te vagy én.

Akkor nem értem, hogy mi velük a probléma.

Már Szent István is megmondta, hogy az egy nemzetiségű (most modernítok) nemzet gyenge és esendő.

Persze, az sem jó, ha egy ország lakosságának nagy részét a különböző asszimilált elemek adják, akiken könnyű felfedezni az idegen származást, de hol vagyunk még mi ettől?

Magyarország lakosságának 90-94%-a magyarnak vallja magát.

A cigányok száma 500-600.000 körül van,ami úgy 5-6%. És, bár az elmúlt időkben látványosan megugrott a számuk, nemigen látsz az utcán tömegesen cigányokat (persze most az átlagos környezetre gondolok, nem az olyan környékekre, ahol nagy számban laknak), négereket pedig mégkevésbé.


"Szerintem minél különbözőbb származású egy ország népessége, annál könnyebb őket megosztani."


Ez ilyen formában nem feltétlenül igaz.

Sok esetben igaz lehet, de ez olyan, mint a házasság. Egy jól működő házasságot kívülről nem lehet szétbomlasztani.

Ha egy társadalomnak 20%-a északi, 20%-a hispanid, 20%-a negrid, 20%-a mondgoloid és 20%-a sémi (zsidó vagy arab) illetve cigány szármatzású (ami egyértelműen meglátszik a megjelenésén, de a lakosság 90%-a az adott ország nemzetiségéhez (Magyarország esetében a magyarhoz) tartozónak vallja magát és a társadalom elfogadja őket annak, akkor szerintem ebből semmi probléma nem lehet.

Olyan esetekben persze, mint pl. az USÁ-ban a sok mexikói, akik csak a munkavállalás kedvéért költöznek át és szívükben továbbra is Mexikóhoz húznak, már más a kérdés.

Ott igazad van.

De ettől még szerintem nem célravezető így általánosítani.


"Gondolj csak bele: elég csak néhány hülye ember ahhoz, hogy szétszakítsanak egy egész országot az embertípusok, nemzetiségek mentén."


De ehhez kell az is, hogy az illetők felvegyék az ilyet.

Ausztráliában például rendszeres a tiltakozás az ázsiai bevándorlók ellen és, képzeld el, azok is a tiltakozók között vannak, akik szemmel láthatóan ázsiai származásúak (ha van bennük jelentős európai vér is), mert ők ausztrálnak tartják magukat és jó ausztrálként ellenzik a szívükben kínai, vietnámi, indonéz, thai stb. stb. emberek bevándorlását.

Nálunk az a probléma, hogy a cigányok nem tartják magukat amgyarnak. Pontosabban magyarnak tartják ,de mellette ragaszkodnak ahhoz, hogy cigányok.

MEgőrizhetnék a kultúrájukat úgy is, ha nem hangoztatnák úton útfélen azt, hogy ők mások.

De például a négerek, akikről én beszélek, még ezt sem teszik. Ők teljesen beleolvadnak a tömegbe és pusztán csak amiatt tűnnek ki, hogy más a bőrszínűk. És ha már problémává válna a túlzott afrikai bevándorlás (amitől szerencsére messze vagyunk), akkor szerintem ők is ugyanúgy tiltakoznának.


"Lásd az egykori Jugoszláviát vagy Csehszlovákiát, ahol még csak nem is nagyon voltak különbségek a kinézet tekintetében a népességen belül, de rengeteg más példát is fel lehetne hozni ezzel kapcsolatban."


Ez megint egy rossz példa.

Mindkettő mesterséges állam, amibe mesterségesen kényszerítettek bele olyan embereket, akik közül kevesen akarták ezt.

Azon kívül pl. a délszlávoknál a vallás nagyon erős választóvonal. Lényegében a horvátok és a szerbek egy etnikum. Mondhatnánk azt is, hogy a szerbek az ortodox horvátok, a horvátok meg a katolikus szerbek. De ezen ők mélységesen fel lennének háborodva.

Eredetileg gyakorlatilag az volt a választóvonal, hogy aki ortodox az szerb, aki katolikus, az horvát. És ez nagyon mélyen megmaradt.

Nem ők választották, hogy oda akarnak tartozni, a kérdésben említett négerek viszont maguk választották, hogy itt akarnak élni, és cserébe le is mondtak a régi identitásukról és most már magyarnak vallják magukat. Nem értem ezzel mi a probléma.


"Az Egyesült Államok sem lesz képes sokáig megmaradni"


Ez viszont jó példa lehet.

Bár ez is csak akkor igaz, ha már a nemzetiségek érdekei nem kötik őket az államhoz.

Amíg az USA világhatalom, a lehetőségek hazája, és amíg nem kezdenek az amerikaiak xenofób mozgalmakba, addig szerintem a nemzetiségeknek sem lesz érdekükben lázadozni. Az viszont már igaz, hogy ha az állam megroggyan, akkor azonnal beindulhat az egész.

De újból hangsúlyozom, nálunk teljesen más a helyzet. A cigányoknak nincsenek szeparatista törekvései. Ők legfeljebb a saját képükre akarják formálni az országot, de felbomlasztani semmiképp. A négerek még ezt se. Ők kultúrálisan egy generáció alatt teljesen asszimilálódtak. Ami pedig azt a megjegyzésedet illeti, hogy "és ez igaz többek között minden ilyen mozaik-államra így Franciaországra és Németországra is" azzal nem értek egyet. Kik szakadnának le? Az arabok/törökök, akiknek a hazája több ezer kilométerre van és még csak nem is egy tömbben élnek?

Németország esetében azt elképzelhetőnek tartom, hogy ha megromlik az állam helyzete, akkor egyes tartományok (pl. Bajorország, vagy Szászország) leszakadnak, de ez már teljesen más kérdés.


"Én úgy gondolom, hogy minden embernek, vallásnak, kultúrának megvan a saját helye a világban. Semmi jó nem származik belőle, ha ezt összekeverjük."


Van benne igazság, de én ezt ilyen radikálisan nem jelenteném ki.


És ha megengedsz egy kis személyes dolgot.

Nem személyeskedni akarok, csak megjegyeznék valamit.

Nem az a problémám, hogy ilyen nézeteket vallasz. Amit a második válaszodban leírtál, azzal, bár nem értek 100%-osan egyet, különösebb bajom nincs.

Azzal van bajom, hogy az első válaszodból sütött a gyűlölet és a rasszizmus. Az iylen szavak, mint "agymosás", "nigger", "fajáruló" csapták ki nálam a biztosítékot.

Nem állítom, hogy nincs arra példa, amit írtál, bár én eddig az ilyesminek pont az ellenezőjét tapasztaltam, de az ilyen gyűlöletkeltő rasszizmus az, ami engem nagyon érzékenyen érint.

Ha elsőre is úgy fogalmaztad volna meg, mint a második válaszodban, akkor nekem sem lett volna vele különösebb bajom, bár teljes mértékben egyet akkor sem értenék veled.

2010. okt. 12. 11:52
 6/18 Röhögőgörcs ***** válasza:
40%

Az a baj, hogy ez a vita a végtelenségig folytatódhatna, azt, pedig hogy kinek volt igaza viszont csak évtizedek múltán tudhatjuk meg. Szerintem sosem egy-két ember bevándorlásakor kezdődik egy probléma, hanem akkor, amikor ez tömegessé válik. Egy ember valószínűleg mindent el fog követni, azért, hogy beilleszkedhessen egy idegen közegben, viszont amikor már annyian vannak, hogy különböző klikkeket alkothatnak és megpróbálnak a saját szabályaikként élni a többségi társadalom kárára, akkor már nagy a baj.


Szent István királyunk szavait, egy Trianon után hangoztatni viszont, szerintem mérhetetlen butaságra utal, hiszen pont ez a befogadó szellemiség vezetett oda, ahová.


A mi családunkban is él egy fekete, akivel ezeket a dolgokat már megbeszéltem. Ő, ezeket egy hosszas beszélgetés után mind elfogadta.


A szóhasználatért, pedig elnézést kérek, de azért féltem ezt a nemzetet annyira, hogy jogosnak tartsak ilyen jelzőket is időnként, még akkor is, ha ezek nem feltétlenül helytállóak.

2010. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Szerintem sosem egy-két ember bevándorlásakor kezdődik egy probléma, hanem akkor, amikor ez tömegessé válik."


Akkor miről beszélünk?

Magyarországon messze nincs tömeges bevándorlás.

Legfeljebb a határom túli magyarok részéről, de az már egy egészen más probléma.


"Egy ember valószínűleg mindent el fog követni, azért, hogy beilleszkedhessen egy idegen közegben"


Pontosan ezt csinálják Magyarországon az afrikaiak, úgyhogy továbbra sem értem, mi bajod velük.


"Szent István királyunk szavait, egy Trianon után hangoztatni viszont, szerintem mérhetetlen butaságra utal, hiszen pont ez a befogadó szellemiség vezetett oda, ahová."


Szerintem meg ez vall mérhetetlen szűklátókörűségre.

De ebbe inkább ne menjünk bele!

Én ezzel foglalkozom, úgyhogy tudok róla egyet s mást, de az már eléggé messzire vezetne.


"A szóhasználatért, pedig elnézést kérek, de azért féltem ezt a nemzetet annyira, hogy jogosnak tartsak ilyen jelzőket is időnként, még akkor is, ha ezek nem feltétlenül helytállóak."


Én is féltem kis nemzetünket, de ilyet akkor sem mondanék.

2010. okt. 12. 21:54
 8/18 A kérdező kommentje:

"A mi családunkban is él egy fekete, akivel ezeket a dolgokat már megbeszéltem. Ő, ezeket egy hosszas beszélgetés után mind elfogadta. "


És te ezeket szidod?

Mert ha te "niggerekről" meg hasonlókról beszélsz, akkor őt is szidod. Mert azt nem mondhatod, hogy "koszos niggerek (kivéve Kis Jancsit)".

2010. okt. 12. 21:56
 9/18 Röhögőgörcs ***** válasza:
42%

Valóban nincs nálunk tömeges bevándorlás jelenleg, de honnan tudod, hogy mikor történik meg az, ami a fejlettebb európai országokban már megtörtént? Az Egyesült Királyságban a legnépszerűbb gyermekeknek adott név a Mohamed, ami a jövőben olyan demográfiai problémákat fog felvetni, amit képtelenek lesznek kezelni.


Az én véleményem továbbra is az, hogy Magyarországon csak magyarul... remélem értesz.

2010. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy teljesen értelek.

Azzal egyet értek, hogy egy ország akkor jó, ha a népességének túlnyomó többsége egy nyelvet beszél és azonos kultúrához tartozik (némi területi eltérésekkel persze). Ehhez viszont az etnikumnak és a vallásnak semmi köze.

Valaki lehet úgy jó magyar, hogy fekete a bőrszíne és az ősei között egy (etnikailag) magyar sincs.

Ha magyarnak vallja magát, magyarul beszél, magyar szokások és értékrend szerint él, akkor ugyanolyan magyar, mint bárki más.

Kulturálisan jó az uniformitás, bár én annak sem vagyok ellene, hogy egy nemzetiségi csoport megőrizze saját szokásait és emlékezzen rájuk. Ha emellett teljes mértékben a magyar értékrend szerint élnek és magyarnak, magyar polgárnak, Magyarország lakosának vallják magukat, akkor szerintem semmi probléma nincs velük.

Egyes cigány csoportokkal az a probléma, hogy ők magyarországi cigánynak vallják magukat és szembe helyezkednek a magyarokkal. Ha azt mondanák, hogy igen, ők cigányok, de magyarok is (amit egyébként sok cigány megtesz) és úgy élnének, mint mi, amellett hogy néha összejönnek valami kulturális napra, vagy tudom is én, akkor semmi baj nem lenne velük. Ez teszi színessé az országot, de instabillá semmiképp.

2010. okt. 13. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!