Hol élnek a cowboyok?

Figyelt kérdés

De most tényleg, elvileg mindenki tudja, de most nem tudom pontosan...sztem vagy Mexikóban, vagy Kanadában...de lehet, hogy tök hülyeséget beszélek...

Lécci segítsetek!

(egy történetet írok, és ahoz kéne, mert cowgirl a csaj, aki meséli és hülyén hangzana, hogy :"nem tudom, hogy hol lakom, de itt állok és ez a lényeg" xDDDD elég komikus lenne(L)


2010. okt. 2. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne egészen, de jól körüllőtted. A kettő között, USA.
2010. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Télllll??? na ezt nem gondoltam volna, de köszi :)

azt nem tudod hogy melyik államban véletlenül?

2010. okt. 2. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
En azt irnam, hogy pl. Montanaban, Kentucky-ban, Tennessee-ben vagy Texasban elek. Mindenkeppen valami midwesti vagy deli allamot emlitenek. En az USA-ban elek, de nem sok cowboyt, cowgirlt latok...ezeket manapsag inkabb redneckeknek hivjak, ami nem egy pozitiv jelzo...
2010. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Marhacsordák mellett.
2010. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

vmi kipattant a fejemből, ezen gondolkozva...nem azt szokták mondani, hogy vadnyugat....wildwest??

szóval sztem lehet, hogy inkább valami nyugati állam, de ez az is lehet, hogy csak hozzánk képest(Európa) nyugat...., de elgondolkodtató :)

2010. okt. 2. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Vadnyugat volt minden ami a jelenlegi USA keleti partjain levő államoktól nyugatra volt, de már a nyugati part sem tartozott igazából oda, mert oda is el lehetett jutni hajóval. A legvadabb vadnyugat főleg a középső részeken volt. Ide jutott el legkésőbb a modern világ. De a cowboy is olyan, mint nálunk a csikós. Egy régi kor maradéka.
2010. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok. Ugy van, ahogy az utolso irja. A "kozepso" resz, amit Midwestnek (kozepnyugatnak) hivnak ma meg a deli allamok egy resze alkotta a vadnyugatot, de ma ennek mar csak pici maradvanyait tudod felfedezni bizonyos telepuleseken pl. az epiteszeti stilus altal, mert amiket latsz a westernekben, mint foutca, abbol van, ahol meghagytak szandekosan azokat a regi tipusu hazakat. Szoval kb. ennyi maradt a vadnyugatbol. Azert hivtak vadnyugatnak, mert a keleti parthoz kepest nyugatra volt es oda meg nem mereszkedtek el a telepesek, nem voltak kiepitett utak, vasut. Akkor kezdtek el terjeszkedni a "vadnyugat" fele, amikor tul sok lett a bevandorlo es uj teruleteket kellett keresni meg amikor eljott az aranylaz. A vadnyugat kifejezes az ismeretlentol valo felelembol johetett, mert ott minden kietlen volt akkoriban es veszelyes is.
2010. okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz, az nekem most kevésbé érdekes, hogy most van-e még "vadnyugat", vagy sem, mivel nekem könyvbe kell! de köszi a hasznos infót, téll jó lesz majd a történetbe...
2010. okt. 3. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!