Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani hogy...

Valaki megtudná mondani hogy hogy telt el egy nap a a gulagon?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Alexander Szolzsenyicin - Gulag című művét. '89 előtt tiltott könyv volt, de a szüleim már '86-ban beszerezték.
2010. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy nagyon kedves szomszéd asszonyom aki 12 évet töltött a Gulagon..(A gulag könyvben is benne van a neve,hogy ott volt de azt írták,hogy "eltűnt".Reklamált is érte) Szóval ő sokat mesélt nekem azokról az időkről..17 évesen került oda.Mesélte,hogy minden nap ha -40 fok volt akkor mennie kellett az erdőbe fát szedni,és dolgozni..Majd külön kis cellában volt egy darabig..Mivel magyar ember nem volt ott,így egy orosz nővel barátkozott aki megtanította oroszul,és egymás mellett lévő cellában történeteket meséltek egymásnak,hogy ne bolonduljanak meg..Mesélte,hogy 20 évesen elege lett,és úgy döntött öngyilkos lesz.Csak 1 lehetősége volt,még pedig az,hogy a latrina gödrénél felakassza magát a fára..de még ez sem sikerült neki,mert a hideg miatt a faág letört,és bele esett a fagyott latrinába,ahol a szar jéggé volt fagyva.Így lábtöréssel megúszta..Ezért a lépésért külön cellába került,és utána már csak morzejeles kopogással tudott esténként beszélgetni..Nagyjából minden napja hajnaltól sötétedésig a fa gyűjtéssel járt..A szabadulása annyira meghatott,hogy végig sírtam amikor mesélte..Ha érdekel leírom..
2010. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szolzsenyicin: Ivan Gyeniszovics egy napja - ez pont egy napot mesél el a Gulagon - olvasd el, ha ez érdekel! Megdöbbentő könyv!
2010. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
A másodiknak nagyon kamuszaga van, de ha igaz akkor elnézést.
2010. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok..

Nem kamu,és soha nem is találnék ki ilyet...1942-ben ápolónővérkét ment ki a frontra..Oroszországban egy helyen a vonat megállt,és pár kollégájával leszálltak a vonatról,hogy egy kicsit körbe nézzenek amíg a vonat áll..(úgy tudták órákig állni fog a vonat) Végül is 5-en lemaradtak,mert a vonat elment nélkülük,és ez elég volt ahhoz,hogy kémek legyenek az oroszok szemében..Elmondása szerint soha nem látta a másik 4 embert utána..

A történet még korán sincs vége itt,de tényleg regénybe illő...Sajnos már meghalt a néni,mert mai ésszel újra és újra kifaggatnám,még azt is amit szerintem nem mondott el,és akár egy jó könyvet is lehetne írni róla..Egyébként az apósom is 56-os "elítélt" (Ő 5 évet ült Márianosztrán,mert állítólag haza áruló volt,mert 56-ban menekülni akart az országból.Az buktatta el akinek fizetett,hogy át menekülhessen a határon)Innen az ismeretség a nénivel..

2010. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 17:43-nak

Második vagyok..

Hogy elhidd igazat mondok ha adsz egy emailt,akkor elküldöm neked a néni nevét és a neten is fent van a rövidke története.(meglepetésemre rátaláltam).De én ennél többet tudok...

2010. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha Bp-en élsz, akkor kb 2000 forintért megvehető Dr. Olofson Placid bencés atya könyve, aki közel 10 évet volt kint.


[link]


Itt is utánanézhetsz a róla szoló könyv címének.


[link]


Placid atya könyve itt is elolvasható:


[link]


Ezen kívül az itt felsorolt irodalomból is érdemes lenne néhányat elolvasni.


[link]


Én Bordi Imre könyvét olvastam, aki 6 évet volt kint, valamint megvan még Rózsás Jánostól a Keserű ifjúság is, de arra még nem volt időm.

2010. okt. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen ,nagyon érdekelne ,és megköszönném ha leírnád!:)
2010. okt. 12. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!