Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kanadába vagy Svédországba/Nor...

Kanadába vagy Svédországba/Norvégiába költöznél szívesebben?

Figyelt kérdés

Nyilván utóbbiak jóval közelebb vannak. Viszont úgy alakult, hogy lenne lehetőségem Kanadába kitelepülni.


A hegyvidék, tavak, tenger, ottani éghajlat nagyon tetszik. Nyilván más berendezkedés a kettő. (skandináv szociáldemokrácia)


Van itt esetleg olyan aki élt ezek közül vmelyikben és tudna tanáccsal szolgálni?



2023. márc. 13. 14:54
A kérdező szavazást indított:
Inkább Kanada.
Inkább Svédország/Norvégia.
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Kanada sose érdekelt vagy vonzott igazán, míg a skandináv országok kultúrája és tájai mindig is lenyűgöztek, így számomra egyértelműen az utóbbi kategória lenne a választandó; ehhez még hozzájön, hogy norvégul még beszélek is, a párom apai ágról onnan származik, így ismerőseim is vannak kint, éppen emiatt többször jártam már kint hosszabb-rövidebb időkre (főleg Bergenben).

Neked kell tudnod, hogy mely országok mit tudnak nyújtani számodra. Kanadába is nem véletlenül települt ki annyi ember a múltban, illetve jelenleg is. Hozzáteszem, ott is gyönyörű tájak vannak.

2023. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem költöznék ilyen hideg szar napfénymentes sötét helyekre
2023. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Norvégia engem mindig is vonzott, de ugyan így Japán is.

Mesterképzés mellett fél évre kint szeretnék tanulni Japánban, Sapporo városában.

Norvégia B tervben van, de nagyon drága hely.

2023. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
2-es, én Kanadában élek, és sokkal naposabb itt, mint Magyarországon. Igaz, hogy télen hideg van, de rengeteg napsütéses nap van, nem az a borongós, szürke, mint Magyarországon.
2023. márc. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kanada (és Mexikó)!
2023. márc. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

"2-es, én Kanadában élek, és sokkal naposabb itt, mint Magyarországon. Igaz, hogy télen hideg van, de rengeteg napsütéses nap van, nem az a borongós, szürke, mint Magyarországon"


Akkor sem olyan erősségű az UV sugárzás mértéke mint egy délebbre fekvő helyen, mivel a napsugárzás beesési szögének köszönhetően sokkal kisebb az 1 négyzetméterre eső energiaáram-sűrűség. Nem véletlenül hófehér bőrűek az echte kanadaiak.


Persze nem mindenkinek a napfény az elsődleges szempont de saját preferenciáimat nézve a kérdésre reflektálva nekem egy fontos tényező a napfény. Annak a hiánya miatt én nem költöznék északi országokba, ahol ha süt is a nap maximum 1-2 az UV sugárzás értéke.

2023. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem véletlenül hófehér bőrűek az echte kanadaiak."


Mármint az őslakosok? Már hogy lenne hófehér bőrük? Láttál te már indiánt?


Illetve Kanada sűrűn lakott része nincs északabbra, mint Magyarország.

2023. márc. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Kanadában élnék inkább.

Norvégia is tetszik, legalábbis a táj, meg az éghajlat. De Kanada nekem megszokhatóbb lenne.

Miért? Először is, mert nem kéne nyelvet tanulnom hozzá, hanem eleve úgy mennék ki, hogy már beszélem a nyelvet (no persze a Franciát nem, de nem is Quebec lenne a célom, hanem BC vagy Alberta elsősorban). Másodszor az Angolszász országok kultúrája, berendezkedése, mentalitása közelebb áll hozzám, illetve jobban is ismerem. Ezek persze egyéni szempontok.


Egyébként pedig ha már Skandinávia, akkor mindenképp Izland lenne a nyerő számomra.

2023. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!