Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gyűlöli szinte mindenki...

Miért gyűlöli szinte mindenki a magyarokat?

Figyelt kérdés

Én értem hogy a kormány miatt sok helyen alapvetően egy rossz dologgal azonosítják az országot, viszont azt nem értem hogy a történelem folyamán mindig a magyarok húzták a rövidebbet, és manapság is ha magyarországgal kapcsolatos viták jönnek fel, mindenki a magyarok ellen pártol..


De egyébként nem kell messzire menni, például egymással független külföldön dolgozóktól is hallottam már hogy velük szemben egyfajta megkülönböztetés van a más nemzetiségektől, amit nem feltétlenül pozitív értelemben értek.



2023. ápr. 18. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
A statiksztikai adatok, amiből ez a következtetés levonható, hol érhető el?
2023. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj ez így van jól. Mi nem tartozunk ezekhez. A vad sztyeppékről jöttünk, ahol a magyar nem engedhette megy hogy ne legyen óvatos, különben nem lennénk itt. Míg Európa trágyában taposva túrta a földet, mi hátrafelé nyilazva üldöztük a minket kipusztítani akaró azóta rég kipusztult ellenséges fejedelmeket. Amikor beérkeztünk a kárpát medencébe, nem békét hoztunk, hanem kalandozni kezdtünk a nyugaton, hódítottunk és zavart keltettünk. Ez az igazi magyar néplélek, és ezt csináljuk a mai napig.
2023. ápr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Demion ***** válasza:

Csak érdekességként egy 500 éves vélemény a magyarokról:


“A magyarok általában a világ legrosszabb fajtája.


Nem szeretnek és nem becsülnek egyetlen nemzetet sem a világon, és egymást sem szeretik.


Mindenki a maga kényelmére gondol, lopják a közt, és kevesen törődnek vele.


Egymás között olyan titkos gyűlöletet és ellenségeskedést táplálnak, hogy szinte hihetetlen.


Ennek ellenére minden nap felváltva esznek, és testvéreknek hinné őket az ember.


Nincs semmi engedelmesség közöttük, büszkék és arrogánsak, nem tudnak sem uralkodni, sem kormányozni, és tanácsot sem fogadnak el olyantól, aki ért hozzá.


Mindig dicsekednek a saját dolgaikkal, azonnal készen bármit megfogadni, de igen késedelmesek annak végrehajtásában.


Kevés dologgal foglalkoznak, kivéve a dőzsölést és a köznek a meglopását.


Ebben nagyon serények.


Az urak az okai minden bajnak.


A nemesek, akiknek száma 43 ezer, tartják a kezükben az állami hatalmat, azonban mindig viszálykodnak egymással és ravaszsággal, tettetéssel és csalással járnak el."


Francesco Massaro, velencei titkár, 1523

2023. ápr. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 Ebben csak az a baj, hogy 500 éves, tehát kb 30 éve volt benne az újkorban európa. Gyakorlatilag az egész kontinensen ugyanazok a feudális viszonyok uralkodtak mint máshol. Mégis ekkoriban miben különböztek volna a magyarok a bármilyen másmilyen népektől akik itt éltek?


Másfelől, egy ilyen sovinisztikus általánosítás mint ez, szerintem 500 évvel később, egy teljesen másik korban a leghiteltelenebb. Ámbátor a kormányunkra, való igaz lehet a leírás, és az összes magyar politikai szereplőre. De ezek után pont az ne mondja hogy liberális aki ezt a miniesszét helyesli 🤷

2023. ápr. 19. 14:52
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Na vajon miért? Azért elég keményen megdolgozik érte a kormányunk, és a külföldiek sajnos egy kalap alá veszik az összes magyart.

Egyébként meg én se szeretem a magyarokat, mit szeressek bennük? A lakosság kb. 70-80%-a egy nagyszájú, nem túl okos, sértődött, szolgalelkű ember, aki folyton csak kifogásokat keres, másokra mutogat. Vagy irigykedik, és próbál lehúzni a szintjére, ha valaminek nekiállsz.

A 3-as által leírt szöveg meg tökéletesen ráillik ma is lakosság nagy részére.

2023. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

"mindig a magyarok húzták a rövidebbet, és manapság is ha magyarországgal kapcsolatos viták jönnek fel, mindenki a magyarok ellen pártol"

Mert a magyarok így viselkednek. A nyugat nem örömében vette el a magyar területeket az 1. és 2. vh után, hanem mi voltunk barmok és áltunk rossz oldalra.


Senki nem utálja - ok nélkül - a magyarokat, a magyarok tesznek ezért nem kicsit.


Pl. vegyük a kormányunkat. Nyugaton is az az elképzelés, hogy kormányra választással kerülnek a kormányok, vagyis nálunk a magyarok jelentős része egyetért a kormánnyal, így a magyarokról ez az előítélet alakul ki, mivel nem váltjuk le a kormányt.

2023. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

6# az első vh ban aztán k.rva sok választásunk volt.


amúgy miért mi lettünk volna a rosszak a monarchia és a német birodalom kegyetlenségben bőven alul maradt a britektől meg a franciáktól akik elfoglalták a világot és már már diktatórikusan bántak a leigázott területeken.


a másodikba meg a revizionista törekvések konfliktus nélkül valóra váltak csak hát valamit valamiért alapon a kedvenc ausztriai festőnk bele rángatott minket az akkor még sikeres szu elleni invázióba ha meg nem tesszük meg megszállnak és mégtöbb ember hal meg


ezt fogjuk fel és utána mehet a magyargyűlölet

2023. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

#7

"a monarchia és a német birodalom kegyetlenségben bőven alul maradt a britektől meg a franciáktól akik elfoglalták a világot"

Egyrészt, nem.

Míg a britek alatt szarul, de élhettél, addig a németek alatt nem.

Ez kegyetlenségben bizony sokkal rosszabb, hogy a létezésed miatt kell meghalnod.


"valamit valamiért alapon"

Pont ezért. Ne tegyünk már úgy, hogy ha én kölcsön adok neked 10 ezer forintot, akkor "valamit valamiért alapon" én azt is kérhetem, hogy mészárold le a szomszédodat.

Ez jól szemlélteti, hogy a magyar vezetés akkor mennyire volt gerinces.


"ha meg nem tesszük meg megszállnak és mégtöbb ember hal meg"

Valószínűleg sokkal kevesebb, mivel a németeknek nem csak egy magyar sereggel kevesebb van, de még a megszállásra is kell embereket allokálni, ami miatt kevesebb bevethető ember van, így rövidebb lett volna a háború és valószínűleg kevesebb halál.


"ezt fogjuk fel és utána mehet a magyargyűlölet"

Felfogtuk, hogy hazudsz meg megpróbálod racionalizálni ezeket. Ezt pont egy jó érv, hogy miért kell gyűlölni a magyarokat. Te se azt mondtad, hogy elb*sztuk, hanem még neked állt feljebb és elkezdted ki magyarázni, hogy milyen szentek voltak a magyarok.

Ha ennyi nem bírsz beismerni, hogy itt mi nekünk volt döntési jogunk és nem éltünk vele, akkor bizony jogos a magyarokat utálni.

2023. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tök jó hogy történelmi tényeket akarsz megcáfolni kedves 8.


mi innen a kényelemből ne mondjuk már meg akkor mi volt a helyes és az ésszerű.


de komolyan mire számított szerinted a magyar vezetés hogy a németek elvesztik a háborút úgy hogy előtte picsázták el egész európát

2023. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

"tök jó hogy történelmi tényeket akarsz megcáfolni kedves 8."

Én írtam történelmi tényeket, neked ez nem tetszik, ezért most hazudsz.


"mi innen a kényelemből ne mondjuk már meg akkor mi volt a helyes és az ésszerű"

Nem innen a kényelemből tesszük, hanem ismerjük az akkori helyzetet, ahogy írtad, ezek történelmi tények.

Kizárólag történelmi tényeket vettem alapul, pont az a probléma, hogy a magyar vezetés nem. A magyar vezetés azt vette alapul, hogy szeretnék, ha 3 méterről odébb lenne a határ, mert akkor k*rva büszkének gondolhatják magukat.


Egy kiugrási kísérletre is alkalmatlan volt az vezetés, szóval ne beszélj már ökörségeket.


"de komolyan mire számított szerinted a magyar vezetés hogy a németek elvesztik a háborút úgy hogy előtte picsázták el egész európát"

Na, itt kezdődnek a gondok, ha nem értesz valamihez. :)

Egyrészt, igen, ez egy elég ismert tény volt, hogy azért mert gyorsan rövidtávú sikereket érsz el, hosszútávon tök más a helyzet, lsd. a mostani orosz-ukrán háború. Ne tegyünk úgy, mint ha ez lett volna az első háború, ami a világon volt.

Másrészt, még egyszer, ha 10 ezer forintot adok, akkor nem jogos elvárás, hogy mészárold le a szomszédod. A magyarok nem tudták felmérni, hogy mi a jogos követelés tőlük, ami miatt bizony hülyeséget tettek.

2023. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!