Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy a kunok nem...

Kiderült, hogy a kunok nem kirgizek?

Figyelt kérdés
Karcagi kun vagyok, de 5 éve élek Biskekben. Több mint 20 évig abban a bizonyosságban éltem, hogy kirgiz vagyok. De ma egy üzbég azt mondta nekem, hogy a kunok üzbégek, a magyarországi kirgizek pedig palócok.

2023. ápr. 29. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Mert biztos egy üzbég jobban tudja. Az üzbégek eleve nem kipcsakok. A kunok, kirgizek, kazahok, krímiek, balkarok, volgai tatárok, baskírok, besenyők, kumykok kipcsakok.

Ezek közül a krími tatárok és a balkárok álltak legközelebb a kunokhoz nyelvileg / genetikailag.

100 éve még a kazahokat hívták kirgizeknek.

200-300 éve meg a hákászokat.

Sztyeppei/nomád/lovas/túráni népeknél, törzseknél, törszövetségeknél gyakori (volt) a névcsere. Például védelmi, hírnévi célból. Felvették valami hirhedtebb csapat nevét, hogy igy biztonsagban élhessenek. Pl. a Kárpát-medencébe 6. század második felében telepedett kutrigur szövetség felvett az Ázsiaban híres avarok nevet.

A felvidékre telepedett székelyek, akik szlávok mellett éltek (kicsit szlávokkal keveredtek később) felvették a hirhedt kunok szláv polovec nevét, ebből lett a palóc elnevezés.

2023. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Barbell Deadlift válasza:
Már miért lennél kirgiz azért, mert a több ezer felmenőd között voltak kunok, 800 évvel ezelőtt?
2023. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Micsoda loser taszító külsejű primitív mongol-idióta népek....
2023. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!