Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak még a helyiek körében...

Vannak még a helyiek körében fenn maradt történetek a szegedi Boszorkányszigetről?

Figyelt kérdés

Esetleg szokott ott bármilyen “ünnep” vagy ilyesmi lenni így a modern boszorkányok körében? Vagy van bármilyen véleményük róla?

Igazából a témában egyáltalán nem vagyok érdekelt, csak kíváncsi, hogy mennyire áll még a köré épült legenda.



2023. máj. 5. 18:29
 1/6 anonim válasza:
0%

Nincsenek. Aludj nyugodtan kedves. És mindig csináld meg a szakmunkás házifeladatodat.

Köszönjük kérdésed.

2023. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha ez ennyire fontos….szociológus hallgatóként kérdezem a dolgot, mivel úgy gondolom kifejezetten érdekes téma, hogy milyen módokon maradnak fent ilyen hiedelmek egy társadalomban.

De nem gondoltam, hogy egy ilyen kérdés is tud személyeskedést kiváltani…

2023. máj. 5. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szegediként tudom róla, hogy ott égettek a boszorkányüldözések alatt boszorkányokat, meg elvileg jól lehet ott kutyát sétáltatni, amikor a városi rendőrség néha összekapja magát és kivágja onnan a csöveseket, de személyesen nem vagyok odáig a környékért, sose jártam még ott. tiszáról látom néha.

azt hogy ad abszurdum szektások mit csinálnak ott, azt nem tudom. de nem hiszem hogy nagyon lenne ott bári ilyesmi, arról azért lehetne hallani.

2023. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Grimor válasza:
100%

Szegedi okkultista vagyok de ettől teljesen függetlenül mesélem a legendákat amik övezik :>

Sokan félnek egy szellemtől ami a szegedi boszorkányszigeten tanyázik. Először csak messziről hallod az üvöltését... majd egyre közelebbről.


A szegedi boszorkányüldözéseket egyébként egy szárazság és tömeghisztéria nyomán indították, íródott is egy történelmi dráma színdarab róla amit a szegedi pinceszínházban tudsz megnézni hogyha érdekel. Nem túl vidám történet. Ja és egyáltalán nincs letisztázva hogy pontosan hol lettek a szerencsétlen vádlottak máglyára küldve, de kevesebben kerültek oda. Sokan a kínvallatások során haltak meg a sokktól, vagy a vízpróba közben fulladtak meg.

A legenda úgy tartja hogy tizenhárom boszorkányt égettek el, és a helyükön tizenhárom tűztől sértetlen talizmán hevert ott, amihez senki nem mert nyúlni, nehogy átszálljon rá a boszorkányság. (Ez a babona oda vezethető vissza hogy régen úgy tartották, egy boszorkány csak akkor tud meghalni, ha az ördöngősségét átadta valaki másnak egy érintéssel, ezért olyankor a nagyit akiről azt hitték boszorkány, a halálos ágyán nem igazán látogatták meg. Ilyenkor úgy hitték egy seprűnek vagy egy kapának adta át az erejét érintéssel, amit azután csípővassal fogtak meg és vetettek tűzre)


Minden legendától függetlenül én szoktam kijárni a boszorkányszigetre a napfordulókat és teliholdakat megünnepelni pár másik ismerősömmel.

Szóval a legenda áll, tudnak róla az emberek, de nem igazán foglalkozik vele senki. Történt valahol azon a szakaszon egy tragédia, amiről később egy egész partszakaszt neveztek el.

2023. máj. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat és ezt az érdekes kis háttér történetet is, amit itt az utolsó válaszban kaptam.

Ezek szerint ha jól értem, inkább a legenda az, ami továbbra is él és benne maradt a köztudatban, de annyira már nincs nagy jelentősége a helynek…bár nyilván nem tudom van-e oka annak, hogy napfordulókor éppen oda jártok, vagy csak a hely hangulata tetszik, szóval erre nem tennék nagyobb tétben :-)

2023. máj. 13. 17:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért járunk oda mert van ott egy kedvenc helyünk ahol nincs közelben ösvény de hajléktalannal sem találkoztunk, szóval senkit nem zavarunk azzal, hogy ünneplünk, és senki nem zavar minket :) valamint elég sűrű ott az erdő ahhoz hogy ténylegesen nyugtunk legyen. Egyébként először kicsit furcsa volt a hangulata, de ahogy egyre többször jártunk ki egyre otthonosabb is lett a hely. (tettünk felajánlásokat a hely szellemeinek amibe az is beletartozott hogy amikor volt nagyobb szemeteszsákunk kifele menet összeszedtük amit találtunk.) Vagy elfogadott minket a hely, vagy mi szoktuk meg, vagy mindkettő :D
2023. máj. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!