Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a dublőr és a...

Mi a különbség a dublőr és a kaszkadőr között?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 07:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A dublőr csak olyan helyzetekben helyettesít, ahol nem kell különféle veszélyes kunsztokat produkálni. (pl. szexjelenetben az ő seggét mutatják és nem a színészét) a kaszkadőr meg mindenféle veszélyes dolgot csinál
2023. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem értem mindenki azt hiszi, hogy làtta a színész seggét ezt nem gond?


Természetesen értem hogy a dublőr az csak veszélj nélküli drogokat helyettesít a kaszkadőr meg inkább a veszélyeseket.

2023. jún. 16. 08:33
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem mindegy mert ő nem érzi rosszul magát a forgatáskor
2023. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Természetesen értem hogy a dublőr az csak veszélj nélküli drogokat helyettesít a kaszkadőr meg inkább a veszélyeseket."

. Akkor még mi a kérdés?

2023. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hogy miből gondolod hogy egynél több kérdés van.
2023. jún. 16. 09:58
 6/17 A kérdező kommentje:
3 én rosszul érezném magam ha mindenki azt hiszi hogy látta a seggem
2023. jún. 16. 09:58
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.

Van olyan, hogy pl. a színész kimondottan nem akarja, hogy pont az ő fenekét lássák. Vagy mondjuk a színésznő nem akarja, hogy az ő cickója legyen látható. Senkit sem érdekel, hogy te abban a tudatban recskázol, hogy az eredetit látod. :)

De arra is kell a dublőr, hogy pl. a világítást és egyebeket beállítsák. Az fárasztó munka, és nem a színésszel végeztetik, hanem bárkivel, aki kicsit hasonlít rá és alkalmas a feladatra.

2023. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja és amikor nem látszik A színész akkor van egy dublőr aki szintén nincs ott?
2023. jún. 16. 10:21
 9/17 anonim ***** válasza:

"Hogy miből gondolod hogy egynél több kérdés van."

. Abból, hogy felteszel egy kérdést, megkapod a választ, aztán arra azt mondod, hogy azt már tudod.


Egyébként miért kell dublőr, nézd meg ezt a jelenetet: https://www.youtube.com/watch?v=qqlw9fMSMGU


Kb. 2 percig van Peter Falknak közös jelenete a nővel. Utána csak közeli vágásban van meg a beszélgetésük.


2:54-nél: ez már nem Peter Falk. A videó hátralevő részében vagy a nőt és az idős férfit látjuk szemből, Columbót pedig hátulról, vagy közeli vágásban látjuk Columbó (Peter Falkot). Amikor hátulról látjuk Columbót, az már a dublőr.


Az ok: Peter Falk szabotálta az epizód forgatásának a nagy részét, rengetegszer beteget jelentett, így sok jelenetet dublőrrel kellett felvenni, illetve a saját sorait a másik két színész jelenléte nélkül.


Egy másik példa: https://www.youtube.com/watch?v=_Qgyu3JSWGQ

Az összes távoli vágásnál dublőrök vannak. Egyszerűen kifutottak az időből, drága lett volna Morgan Freemant és Bad Prittet megfizetni.


Egyébként az újabb Steven Seagal filmekben rengetegszer látni, hogy dublőr van helyette a távoli vágásoknál. Vagy spórolás okán, vagy mert olyan fizikai állapotban van, hogy már lépcsőn felmenni is nehéz neki.

2023. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"3 én rosszul érezném magam ha mindenki azt hiszi hogy látta a seggem"

. De Te nem vagy színész.


"Ja és amikor nem látszik A színész akkor van egy dublőr aki szintén nincs ott?"

. Tessék?

2023. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!