Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közvéleménykutatást kell...

Közvéleménykutatást kell végeznem az emberek természettudatosságáról, de nem tudom milyen kérdéseket tegyek fel. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondoltam,mint a "Szelektívan gyűjtöd a szemetet?",vagy a "Kádban fürdesz vagy zuhanyzol?" kérdések.
2010. okt. 12. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg fogat mosol elzárod a csapot, vagy engeded folyni a vizet?
2010. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

pl nagy vagy kisebb kiszerelésben vásárolsz-e pl mosószer, habfürdő, fogkrém, tisztítószerek


odafigyelsz-e hogy pl állatkísérletmentes kozmetikumokat használj? (lista a peta honlapján van)


leadod-e a használt elemet, elektronikai eszközöket (az eurocenterben láttam ilyen nagy konténert direkt erre)


gyakran használsz-e egyszer használatos termékeket pl borotva, törlőkendők stb, milyen gyakran használsz utántöltős termékeket pl szappan, borotvapenge csak és nem eldobható borotva,

vagy újra megveszed az eredeti csomagolásban?


folyatod a vizet mosogatás, fogmosás közben vagy fogmosópoharat használsz?


elzárod, megszerelteted a csöpögő csapot? takarékos a wc tartály/lehúzó?


milyen gyakran ülsz kocsiba, vagy gyalogolsz, tömegközlekedsz, kerékpározol?


újrahasznosítasz, akár olyan apróságokat is hogy kristálycukor ledarálva porcukor, száraz kenyér lereszelve zsemlemorzsa, vagy megveszed?


takarékos a mosógéped, hűtőd?


viszel magaddal bevásárlószatyrot vásárláshoz vagy mindig veszel? ha veszel, papírt, textilt vagy nylont?


kikapcsolod rendesen a tv-t, videót (nem standby), lekapcsolod a villanyokat abban a helyiségben ahol nem tartózkodsz, stb?



www.kerdoivem.hu-n összeállíthatod ingyenesn és kielemzi neked :)

2010. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miután feltöltött a telefonod, azonnal leveszed a töltőről?

Ha elmész otthonról a tv készenléti kapcsolóját kikapcsolod?

Van hogy néha nyitva felejted a hűtőajtót?

Gondolkodtál már napelemek vásárlásán?

Milyennek értékeled a hőszigetelésed?

Milyennek képzeled gyermekeid/unokáid életét a jelenlegi helyzetből kiindulva? (klímaváltozás, hulladékprobléma stb stb)

Fontosnak tartod, hogy gyermekeidet megtanítsd a természet védelmére?

Hogyan reagálsz ha az utcán meglátsz egy szemetelőt?

Mit gondolsz amikor azt látod hogy barátod/ismerősöd pazarolja az áramot?



Nem tudom, hogy pontosan ilyenekre gondoltál-e, de most ezek a kérdések jutottak eszembe :)

2010. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek,tök sokat segítettetek :)
2010. okt. 14. 15:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!