Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon mennyi bevándorló...

Vajon mennyi bevándorló dolgozhat jelenleg Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mivel nincs hivatalos adat, én attól tartok, hogy már rengeteg. Egy kisvárosban élek, és már itt is, konkrétan hemzsegnek. Vietnamiak, indiaiak, pakisztániak, stb. A környező gyárakban dolgoznak. Nem tudom, miért kell ennyi külföldi, de én arra gyanakszom, hogy egy átlag magyarnak már büdös a szalagsor, indiaiakkal még úgy is olcsóbb, hogy nekik konkrétan fizetve van a szállás, és a kaja is. Az utóbbi 3-4 évben legalább 4-5 nagy társasházat építettek, ahol ezek a külföldiek laknak. Most és épül vagy 3. Ebben a városban alig élnek 10.000 főnél többen, de ha tippelnem kéne, már van itt 300 vendégmunkás van itt nálunk. Azokról már nem is beszélve, akik évek óta itt élnek, Kínaiak, albánok, törökök, akiknek külön üzletük van. Van vagy 5-6 kínai üzlet, meg kajálda a kisvárosban. Tőlük nyüzsög a tér, a park, a tópart stb. Ha egy ilyen kis városban is ez megy, mi mehet globális szinten az egész országban? Lehet, hogy már Magyarországon is több százezer külföldi, és vendégmunkás él és dolgozik? Szerintetek ez jó irány?

2023. jún. 29. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted a vendégmunkás és a bevándorló ugyanaz?
2023. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha évekig itt élnek, akkor igen
2023. jún. 29. 17:38
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Globális jelentését hagyjuk meg a glóbusznak! Tudod, Földgolyó.

Ők csak ideiglenes engedélyel vannak itt, mert a gazdaságnak sajnos szüksége van rájuk. De legalább legálisan vannak.

2023. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Mit gondolsz, hogy hány százalékuk fog visszamenni, ha egyszer már az EU-ban vannak?
2023. jún. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha ez az "ideiglenes" engedély mondjuk szól 10 évre, akkor nem teljesen mindegy, mi a hivatalos elnevezése az itt tartózkodásuknak? Itt élnek, itt gang-elnek az utcáinkon, használják a tömegközlekedéseinket, stb, stb. Akiket én ismerek, minimum 3 éve már itt vannak.
2023. jún. 29. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg kb. 226 ezer külföldi tartózkodik itt: [link]

Közülük természetesen nem mindenki dolgozik, van aki gyerek, diák, menekült, háztartásbeli, idős... stb.

2023. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Melyik kisváros ez? Eléggé kamuszagú a kérdés, 10.000 fős kisvárosban max. agglomerációknál vannak nagyobb számban vagy ha van a közelben nagyobb gyár/építkezés ahol foglalkoztatják őket. Én még egy kisvárosban sem láttam hogy nyüzsögnének. Mint írták kb. 220.000 külföldi állampolgár tartózkodik az egész országban, ezeknek amúgy a fele Budapesten. Kétharmaduk európai ezen belül nagy részük határon túli magyar.

Az itt lévők fele vendégmunkás/diák. Azért nem mindegy, hogy letelepedett,bevándorolt vagy vendégmunkás mert utóbbiaknál jóval nagyobb a fluktáció. Jönnek, mennek, cserélődnek, teljesen más a jogi státuszuk is feltételes a tartózkodásuk jogszerűsége.

Ahol szerintem tényleg látványosan többen lettek az pl. Budapest csak sejtem hogy esetleg más nagyvárosokban is. 10-20 éve is voltak, de látszólag az elmúlt 10 évben eléggé megnőtt a számuk pl. a Corvin környékén rengetek közel-keletit, dél-ázsiait látok vagy Kőbánya egy része már kész chinatown feeling. De mondjuk nem zavarnak, főleg Corvinnál akik azokba az újépítésű lakóparkokba költöztek általában kőgazdag diplomás emberek. Előtte inkább cigányok laktak a helyén, szerintem jóval kultúráltabb a környék most mint anno.

2023. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!