Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észak-olaszország jó választás...

Észak-olaszország jó választás lehet kiköltözési szempontból vagy instabil régió? (politika,gazdasági szempontok)

Figyelt kérdés

Németország,Belgium,skandináv államok,Franciaország és Anglia sem vonz.

Monaco-Olaszország-Svájc köztes régiói vonzanak elsősorban az időjárás,természeti adottságok szempontjából is.

Monaco nagyon körülményes,Svájc is lévén hogy nem EU-tag illetve bátyámék kint élnek és különböző formanyomtatványokat kellett kitölteni hogy nem migránsok,van-e biztos kereset stb.(egyébként sok a bevándorló ott is,gondolom azért is egyre nagyobb a szigorítás ott is)a közelben lévő Franciaországot meg inkább hagyjuk is,teljes mértékben felejtős..

ezen szempontok miatt Olaszország Svájchoz közeli része lenne az ideális,elképzhető a munkahely Svájcban lenne de egy közeli kis olasz településen telepednénk le vagy az is elképzelhető észak-olaszországban is dolgoznék(pedagógiai végzettségem van gyerekekkel foglalkoztam itthon de még esetleg vendéglátás is szóba kerülhet mert ebben is van tapasztalatom pincérnő ként)valamint később gondolkodom egyéni vállalkozásban is(letelepedés szempontjából emiatt Olaszország lenne a legideálisabb mert az EU-tagság miatt sokkal könnyebb is mint Svájc és az északi részén egyszerre van közel a svájci és francia határ is.

24 éves(lassan 25)anyuka vagyok egy 4(lassan 5)éves kislánnyal,egyedülálló.

Német nyelvet középszinten beszélem és olaszul is tanulok illetve törökül,arabul, albánul és egy kicsit a kurd nyelvet is beszélem.


2023. júl. 14. 15:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Giorgia politikájáról azt gondolom kísértetiesen hasonló Orbán Viktorhoz,ez nem kifejezetten vonz.
2023. júl. 14. 15:13
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

A főnököm nemrég volt Észak-Olaszországban árubeszerzésen. Hazaérve tátott szájjal mesélt az olaszok kiegyensúlyozottságáról, élhetőségről. Érezte a kontrasztot a hazaival. Elgondolkozott, hogy minek dolgozik itthon, ha csak rohanás az élete 30 évvel a rendszerváltás után is.

Kipróbálod ott a munkát, ha netán nem jönne be akkor munkavállalóként könnyen lépsz bárhova hisz nem vállalkozást kell máshova telepítened.

A 90 évesen elhunyt apám is azt "gyónta" utolsó szavaival, hogy nem idehaza dolgozná le az életét ha újra kezdhetné.

2023. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
75%
Személy szerint én inkább Olaszországot választanám, hiába jobb a pénz Svájcban. Mindenestre Észak Olaszország messze a legkiegyensúlyozottabb régió egész Olaszországban. Ha ott is akarsz dolgozni, akkor ajánlom Milánót, van munka lehetőség, nem vannak elzárkózva a bevándorlóktól (pláne ha európai vagy). Az előzővel egyetértek, ha nem jön be ott, akkor munkavállalóként könnyen mehetsz akár máshova is.
2023. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Engem nagyon vonz az olasz nyelv és kultúra. Viszont egyvalamiben hasonló, mint Magyarország: ott is sokat számít a kapcsolati tőke, ki kinek a kicsodája. Ez az egész dél-és kelet-európai térségre igaz, nem véletlenül mennek többen északra, németekhez, svédekhez, stb., mert kisebb a korrupció.

Olvastam pl. olyat, hogy valaki Olaszországba házasodott, de még úgy is nehéz volt elhelyezkednie, mert ott is az számít, hogy ismerős vagy-e.

A bevándorlóktól nyilván nincsenek elzárkózva. Olyan pozíciókat, mint a gondozó (badante), vagy mezőgazdasági idénymunkás szívesen átadnak a külföldieknek. De jobb állást, karriert ott szerintem nehéz találni, csinálni.

2023. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el (nyilván nem mai cikk, de gyanítom, sok minden nem változott azóta):

[link]

2023. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!