Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet néhány könyvet...

Miért nem lehet néhány könyvet fénymásolni sem a könyvtárban?

Figyelt kérdés
Szó sincs arról, hogy 100 éves vagy szuper értékes, szimplán csak nem és kész. Valami ötlet?
2010. okt. 14. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szerzői jogok miatt.
2010. okt. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első jól válaszolt. a mindenki kimásoltatná a könyveket a könyvtárban, miből lenne bevétele a kiadóknak és szerzőknek?
2010. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak könyvtárak, ahol lehet, persze nem ingyen. Sőt, van olyan, ahol kifotózhatsz oldalakat, de az még drágább, mintha fénymásolnál.


Kaposvár, Megyei Könyvtár

2010. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

kövezzetek meg, de a barátnőmnek egyszer szüksége volt vmi buuzi szemináriumi dogához egy könyv bizonyos oldalaira.

pénze meg egy szál se. legalábbis nem ennyi és nem erre.

vittem a csínos kis szuperfotózós telefonomat, és egy sötét sarokban illegalitásba vonulva kattintottam párat. szerencsére sokan voltak, nem tűntünk fel a személyzetnek.


már bocs, de a mai világban csak leleményességgel mész valamire.

amúgy Bp. FSZEK.


a kérdésre a válasz: mert buuzik, és mindenből pénzt akarnak csinálni.

viszont az meg a másik kérdés, hogy mivel már iszonyat könnyű cd-t másolni, vagy könyvet fénymásolni, így talán az írók nem arra mennek már rá, hogy jól meghízzanak egy.egy könyvből, hanem újra maga a hírnév, elismertség, művészi kibontakozás lesz a fő cél, és nem az, hogy mindezzel pénzt keressenek. de lehet, h csak én vagyok a naiv.

azt gondolom, hogy onnantól, h pénzt kér valaki egy művészi alkotásért, úgy nekem már kevésbé hiteles. hiszen akkor most a pénzért csinálja, vagy azért mert neki ez a lelkéből jön?


nem azt mondom, h minden legyen ingyen, de mondjuk anyagárban.


najó, feladom, pontozzatok le, kövezzetek meg :D

2010. okt. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"azt gondolom, hogy onnantól, h pénzt kér valaki egy művészi alkotásért, úgy nekem már kevésbé hiteles. hiszen akkor most a pénzért csinálja, vagy azért mert neki ez a lelkéből jön? "


Nem pontozlak le, de nem érted ezt a dolgot. Egy könyvet megírni rengeteg idő és munka, akármennyire is szívből jön. Épp ezért sokan szeretnének írásból megélni (és itt nem csak Magyarországra gondolok, ahol ez jóformán lehetetlen), főleg azért, mert nagyon szeretik csinálni.

Tehát nem azért írnak, hogy pénz legyen a könyvből, ez már csak a szükséges plusz.

2010. okt. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igazat adok neked, tény, hogy valamiből meg kell élni, ezt nem vitatom, és nem azt mondom, hogy mostantól minden művészi alkotást ingyen kell adni.


amikor egy művész elkezdi a pályáját, és még ingyen "dolgozik" akkor van benne valami elemi erő, a tűz, a kibontakozás vágya. onnantól hogy profi lesz, és pénzt kér mindezért, ez valahogy egy kicsit megszűnik. erre próbáltam rávilágítani.

és köszönöm, h nem pontoztatok le. ezidáig :D

2010. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!