Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Dániában élni? Mennyive...

Milyen Dániában élni? Mennyivel drágább vagy olcsóbb kint az élet mint magyarországon. Csak a önfentartás a kaja , ruházkodás érdekelne , mennyiből lehet erre kijönni. Milyen az időjárás arra ?

Figyelt kérdés

2023. aug. 3. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Az időjárás ratyi, fúj a szél, állandóan kabátban vagy, de az élet jóval könnyebb. Felfogás kérdése az egész, international communitybe jó járni, de ha nem illeszkedsz be a kultúrába egy 4-5 év után nem fogod jól érezni magad, szal érdemes megtanulni a nyelvet


Pénzben, hát mondjuk úgy, ha találsz munkát utána már kánaán van nagyjából, főleg ha élvezed is amit csinálsz, és international közösségben vagy, na akkor minden klafa.. ha, nem akkor élvezheted a pénzt, de egy idő után kifullad a lelkedesés és mehetsz haza :D

2023. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ !
2023. aug. 6. 11:27
 3/4 anonim válasza:
100%

Drága, élelmiszer szeritem jóval drágább még így is mint itthon, érdemes Aldiban, Lidliben shopping-olni. Villanyra kb 20x annyit fizettem mint itthon szóval hatalmas lehúzás, víz, internet is jóval drágább. Szolgáltatások, éttermek kib drága kategória még az ottaniaknak is. Ami feltûnôen olcsó az a sport, box edzésre fizettem kb 400DKK-t Ami 20k HUF fél évre(!!), ennyibôl pesten egy hónapra már nem tudnék elmenni. Kondi 100-120DKK/ hónap, ez is jóval olcsóbb mint itthon.


Vonat rohadt drága ráadásul gyakran késik, lassú stb. Én bicikliztem ahogy itthon is, legolcsóbb, legkényelmesebb stb.

Ingóságaidra köss biztosítást ha mennél mert rengeteg tolvaj van és a rendôrség egyáltalán nem foglalkozik a lopásokkal.


Összességében, ha találsz valami nagyon jól fizetô, zsíros munkát akkor mindenképp, nemztetközi környezetben akkor érdemes nekivágni. Jövedelemadók brutál magasak (42-57%) ezt is érdemes figyelembe venni.

2023. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nem ajánlom.nagyon rossz ország,a külföldiek le se ejtik.
2023. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!