Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A posztolás valóban egy...

A posztolás valóban egy ellentmondást nem tűrő műfaj?

Figyelt kérdés

Örökzöld dolog, sok kérdést írtam már ki a témában (nem ugyanezt, csak témarokon), hogy mi okozhatja azt, hogy valaki kitesz valami idézetet vagy "mennyire igaz" akármit egy közösségi média oldalra, akkor ha valaki nemtetszésének ad hangot vagy megkérdőjelezi, egyből le van oltva, hogy "ha nem tetszik, tekerjen tovább". Itt a gyk-n is nagyon nagy többség vélekedik úgy az eddigi közvéleménykutatásaim alapján, hogy mi közünk van, ahhoz, hogy ha valaki kitesz valamit és milyen jogon kritizáljuk?


Pedig ha belegondolok, a következő a helyzet: kiteszek valamit, beletolom egy csomó ember arcába. "Magasröptű" (bullshit) "tanítások", idézetek, életigazságok, stb. Várom a lájkokat, mint szellemi táplálékot. Aztán valaki ellentmondt én meg leugatom: "HA NEM TETSZIK TEKERJ TOVÁBB!"


Sokak szerint nincs joguk a többieknek beszólniuk a posztolásom miatt. Pedig szerintem meg van. Miért is? Végülis belevontam a szaromba őket, a nyígésemet beletoltam az arcukba, totál kéretlenül. Mivel egy közösségi médiafelületre mentek ki a dolgok, felelős vagyok azért a tartalomért, amit megosztok, kiteszek.


Utána pedig a világ legordasabb bugrissága az, hogy erőszakosan elvárom, hogy csak egyetérteni lehet, nem tűröm az ellenvetést és ha valaki nem ért egyet, az gyakorlatilag legyalulom, elküldöm az anyjába azzal, hogy "ha nem tetszik, ne nézze, tekerjen tovább". Na ez a legparasztabb hozzáállás lenne a részemről. Elvárom, hogy értesen velem egyet, nem tűröm az ellenvetést? Mi vagyok én, diktátor? Netán egy zsarnok? Inkább ha nekem nem tetszik, hogy ellent is mondhatnak, akkor ne tegyek ki semmit!!! Csak úgy látom, hogy az emberek 99,99%-a fordítva ül a lovon.



2023. aug. 4. 16:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!