Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki mit gondol? Mitől lehet...

Ki mit gondol? Mitől lehet ennyi mentálisan beteg fiatal mostanság?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch?v=ob4VejfrMwc Kutatások igazolják. Már kamaszkor előtt elkezdődnek. Én is neurotikus voltam világ életemben. Manapság is szenvedek de még nem fogom feladni, hátha van fény az alagút végén. Már a gyerekek többsége is beteg fejben, evészavarok stb. Én 23f vagyok jelenleg.
2023. aug. 4. 17:51
 1/8 Lucifer-666 ***** válasza:
8%

Mert elhiszik, hogy betegek. Vagy kényelmesebb nekik.

Vagy a tanár nem üthet oda, ahová kell.

2023. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huh de sötét vagy.
2023. aug. 4. 18:29
 3/8 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Miért is?
2023. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük hozzá, hogy egyáltalán nem biztos, hogy manapság bármivel több "beteg" fiatal van, mint tíz, száz vagy ezer éve. Manapság sokkal könnyebben lehet dokumentálni mindenféle esetet és sokkal többet tudunk az emberi agyról és az emberi viselkedésről. Például a dédnagymamám (idén lenne kilencvennyolc éves) is küzdött evészavarral fiatalként, illetve a neurózist és annak tüneteit már a tizennyolcadik században (de lehet korábban i) már ismerték, csakhogy a kettő példádra reagáljak.

Nem néztem meg a videót, de én amit a legfőbb problémának látok, az egyrészt hogy rengeteg rossz inger éri az emberek általában, de különösen a fiatalokat, másrészt a többség még mindig nem fordul érdemi segítséghez. Például a pszichológusoknak sokak szemében van egy negatív benyomása, holott nem kéne, hogy legyen.

Személyes problémát nem tudok írni, mert őszintén szólva soha nem küzdöttem sem szellemi, sem érzelmi, sem fizikai betegségekkel, hátrányokkal.

24/N

2023. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4.Nekem a szakemberek sosem tudták megváltani az életem.
2023. aug. 4. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Figyelj, mindenki más. Ismerek olyat, akinek a pszichológusa mentette meg az életét, és olyat is, akinek egyáltalán nem segített. Nyilván nem minden szakember ugyanolyan, és csak azért, mert egy vagy néhány nem vált be, nem kell feladni ezt a részét a segítségnek, mert ki tudja, hátha találnál egy olyat, aki érdemben tudna segíteni. Ehhez hozzátartozik, hogy a gyógyulás (vagy legalábbis javulás) nagyrészét neked kell megtenned, egy szakember csak rávezetni tud a megfelelő útra, de neked kell megváltanod a saját életedet, erre csak te vagy képes.

24/N

2023. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én már a szakembereket kukáztam, bár fogalmam sincs mi a boldogságom kulcsa.
2023. aug. 4. 18:50
 8/8 anonim válasza:
Sajnos én bele tartozom ebbe voltam már pszichológusnál 15 éves koromban nem segitett most itt vagyok 19 évesen teljesen lerobanva nem járok már 1 éve ki a házból meg enni se tudok rendesen nem tudom mi tévő legyek... :(
2023. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!