Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan hogy egy magyarnak...

Van olyan hogy egy magyarnak barnább a bőre mint egy romának?

Figyelt kérdés
2023. aug. 14. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehetne?
2023. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcsémnek - sehol a rokonságban sem roma, sem más sötétebb bőrü ős - nyáros gyakorlatilag fekete a bőre, igaz, hogy folyamatosan a szabadban, tüző napon dolgozik. (ahol állandóan ruha takarja, ott meg majdnem hófehér)
2023. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Karcag környéki kun leszármazottak bőre is lehet sötétebb, de ennek ellenére látszik, hogy nem romák.
2023. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból barnább bőrű vagyok, de nem vagyok roma és a családban sincs roma.

Ismerek olyan romát, aki sokkal fehérebb, mint én, kék a szeme és szőke a haja.

2023. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A honfoglaló magyarok kb. harmada türk eredetű volt, köztük Árpád családja is. Aztán meg jöttek a Kárpát-medencébe mindenféle egyéb sötét bőrű emberek, legsötétebb bőrrel talán a kunok. De a török hódoltság korában is csak férfiak jöttek, így a helyben talált nőknek kellett gyereket csinálniuk, akik már magyarként nőttek fel. Sőt, a cigányok beolvadása már nem sokkal az ideérkezésük után elkezdődött, néha erőszakkal telepítettek le őket a történelem folyamán.

Ebből adódóan, a sötét bőr nem ritka dolog a magyaroknál.

A cigányok közé meg mindig csapódtak magyarok, szlávok, egyebek, így köztük meg vannak világosabb bőrűek.

2023. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!