Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldre emigrált magyarok...

Külföldre emigrált magyarok megbántátok, hogy elmentetek innen? Miért jobb/ rosszabb a külföldi lét? Hogy néztek Magyarországra, ha hazatértek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 20. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Életem legjobb döntése volt.


A hátránya a távolság a rokonoktól/barátoktòl.


Az előnye gyakorlatilag minden más.


Hazajárni alapvetően csak az emberek miatt szeretek, akikkel találkozok, amúgy nem szeretek

2023. aug. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem bántam meg, de jobb lett volna ha Magyarországon születik a gyerekem.


Hiába beszélek hozzá magyarul, csak angolul akar megszólalni. Nem találkozik a nagyszüleivel,nem ismeri a rokonait és ha majd iskolába megy akkor se tudunk szabadon iskolát választani, hanem a körzeti iskolába kell menni ami a mi lakhelyünknél nem a legjobb. Természetesen ha fizetünk akkor mehet jobb iskolába de az sokba kerül.

Nyaralni nem járunk mert az összes szabadságomat arra használjuk hogy meglátogassuk a szüleimet Magyarországon. Egyébként sincs sok szabadságom.


A fizetés jobb, az élet minőség jobb de az élelmiszer szerintem Magyarországon egészségesebb finomabb és megfizethetőbb. Itt minden tele van cukorral, tartósítószerekkel, mindenféle adalék anyagokkal. Ha egészséges élelmiszert akarok venni az nagyon sokba kerül és nem tudnám azt megengedni magamnak hogy azt vásárolják egész hónapban az egész családnak.

2023. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kettes, te melyik országba emigráltál?
2023. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyesult Allamok

2-es voltam

2023. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
2esnek biztosan igaza van...sokat megyek a világban...gyakorlatilag akárhol akármilyen magyarral talàlkozom aki "gyökeret vert"(azt sem igazán)...egy savanyú önámításba kezd hogy mit is keres ő ott ahol van...havi x pénzért eladta a lelkét...mondja hogy élete döntése de csak magának hazudik...mutogat ilyenolyan anyagi javakat de látszik rajtuk, hogy ufók a saját környezetükben...kényszer baráti társaságok (akikkel itthon szóba se állnál)...gáz az egész...
2023. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nahh 5ös voltam...nulla százalékra lepontozás..betaláltam mi?az igazság fájó..
2023. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6/os


Szerintem nem minden esetben igaz, amit írsz. Én személyesen ismerek egy embert, aki nem csak mondja, hanem látni rajta, hogy "élete döntése" volt, hogy kiutazik dolgozni, és nem tűnik hazugnak, mikor csillogó tekintettel egy hétvégi helybeli kiruccanasáról mesél, és mutogat fotókat...

Ettől függetlenül lehet, hogy van, aki megdöglik kint pl a magánytól, vagy, és mástól, de hazudja, hogy nem. Szerintem ez azért látszik valamennyire...

2023. aug. 24. 00:14
 8/8 anonim ***** válasza:
7es nyilván léteznek kìvételek. 10 ből 1 tényleg olyan ami írsz de a nagytöbbség tényleg csak önmagát ámítja...nyilván más ha értelmiségi munkára megy ki valaki mint klasszik melósnak...az utóbbira viszont abszolút igaz...régi mondás:"a prolinak pénztárcája van, a többinek meg hazája"...
2023. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!