Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » WOKE - WOKEIZMUS? Mit jelent ez?

WOKE - WOKEIZMUS? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy több latin-amerikai országban is cirkuszok vannak, hogy ők nem kérnek az európai és észak-amerikai WOKE-birodalomból, WOKE-idiotizmusból, mert szerintük rájuk akarják kényszeríteni ezt a gondolkodást.


Sőt, lassan a magyar kommenteket se értem egyes bejegyzések alatt, mert látok egy posztot, és az első komment: "woke alert!"

És ennyi, semmi több. Mindez mindenkinek világos, csak én nem értem?


De nem értem, most akkor tulképpen miből is nem kérnek, és mi ez az egész birodalom?


A gender ideológiát még megértettem, de ezt nem tudom felfogni.

Valaki elmagyarázná? megköszönném


(igen, olvastam a wikit, de ott is csak kérdések merülnek fel)


2023. szept. 21. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A woke ideológia a haladó szellemiségű gondolkodás túlzott elfogadását jelenti, legyen az LMBTQ, feminizmus, vagy rassz alapú. Például amikor történelmi filmekben reprezentálni kell az afro amerikaiakat, ezért hirtelen a vikingeknek néger királya lesz.

De ugyanúgy találni példát arra amikor a melegekkel, transzneműekkel vagy a nők jogaival kapcsolatban esnek át a döntéshozók a ló túloldalára.

2023. szept. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Eredetileg figyelemfelhívás volt a célja egyes kisebbségek hátrányos megkülönböztetése ellen. Gyakorlatilag sikerült ezt is a végletekig túltolni. Ennek eredménye pl a fekete Kleopátra, vagy épp a Velma című förmedvény.
2023. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Mára már azt, hogy rengeteg a hülye.
2023. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nők jogai.

Emberi jogok vannak.

Akikre te gondolsz, azok a feminizmusnak egy olyan vadhajtásai, akik többletjogokat követelnek.

De ne keverjük össze a szélsőségeket a feminizmussal.

2023. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4#

Akkor ismét: A woke ideológia a haladó gondolkodásmód túltolása. Tehát ha a nőknek több jogot adunk mint a férfiaknak, az ugyanúgy beletartozik. És mivel ezt sokszor "feminizmusként" reprezentálják, ezért igenis jogos így utalni rá, akkoris ha beletartozik a feminizmus alap eszméi közé es akkoris ha nem.

2023. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

de még így is kicsit érthetetlen az olyan pl hogy "a Woke Birodalom" ellen harcolni.

tehát fullos liberalzmus?

a világ szemében Európa a wokeizmus központja?

2023. szept. 21. 22:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondanám inkább, hogy a woke a liberalizmus egyik szélsőséges irányzata.

A szélsőségek soha nem jók, de MINDEN mozgalomban létrejönnek sajnos.

2023. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor haladok már, de és a liberalizmus melyik szélsőséges jegyeit sorolnád ide?
2023. szept. 21. 22:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!