Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hívják Szlovákiát "kis...

Miért hívják Szlovákiát "kis Ausztriának?"

Figyelt kérdés
Szerintem ez a jelző inkább Szlovéniára illik, északi szomszédunkra egyáltalán nem jellemző, életszínvonal, mentalitás, és a környezet tekintetében. Sokan osztják itt az észt, hogy Szlovákia mennyivel fejlettebb Magyarországnál, de könyörgöm, nézzétek már meg a két ország közötti különbséget egy utazás keretében. Mikor átmegyek, olyan, mintha megállt volna az idő. Lepusztult minden, rengeteg cigány (sokkal durvább gettók vannak, mint hazánkban), a szlovák mentalitás szinte egyezik a magyarral, az emberek is feltűnően rossz kinézetűek, látszik, hogy ott sem fonták kolbászból a kerítést. Nyilván Pozsonyban jól el lehet lenni, de ez is csak Ausztria közelsége miatt alakult így. Ahogy megyünk befelé a hegyek közé, egyre rosszabb a megélhetés. A falvak rendezetlenek, a házak csúnyák, a portákat felveri a gaz, a templom össze akar dőlni(főként Gömörben jellemző). A borsodi faluk többségét fejlesztik, Felvidéken pedig a hasonló kaliberű települések lassan az enyészeté válnak, vagy lelakják a cigók. A Magas-Tátra környéke viszont egész jó, nyilván ott a turizmusból élnek. De a többi...pusztulat. Pozitívum viszont a természet, számtalan túralehetőség közül lehet választani, életre szóló élményeket szerezve ezzel, illetve a közutak minősége.

2023. okt. 6. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Így hívják?
2023. okt. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Egész nyugat Szlovákia viszonylag gazdag régiónak számít.

Pozsony környéki gazdagságnak meg nincs köze Ausztriához. Főleg azért fejlett a régió mert minden pénzt odavertek.

De a hegyek között sem lepukkant minden nem is értem honnan eznaz információ. Az északnyugati részén a a Vág a Garam völgyei iparilag fejlett vidékek jó életszínvonallal.

De ott van Besztercebánya, Zólyom is közepén ami szintén élhető vidék.

Keleten meg ott van Kassa és Eperjes.

A Tátra környéke sem olyan szegény ám.

2023. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem hívják így.
2023. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Ezt még nem hallottam.

Ha így is nevezik, legfeljebb azért, mert mindkettő a síparadicsomairól híres.

2023. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Igen, valóban sokan hívják így, csak nem Szlovákiát, hanem Szlovéniát. És nem Ausztriának, hanem Svájcnak. A többi stimmel.
2023. okt. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiában élek, életemben nem hallottam még, hogy valaki "kis Ausztriának" hívta volna. Szerintem is Szlovéniával kevered össze.
2023. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!