Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németországhoz és az USA-hoz...

Németországhoz és az USA-hoz képest Ausztriába miért vándorolt ki százalékarányosan ilyen kevés magyar? (térkép lent)

Figyelt kérdés

[link]


Nyilván a 80 ezer nem kevés, de ahhoz képest, hogy egy "köpésnyire van tőlünk" és figyelembe veszem, hogy az elképesztően szigorú bevándorlási politikát folytató USA-ba is sikerült majdnem ennyi embernek kijutni illetve a szintén német nyelvterületű (szóval nem a nyelv az oka) Németországba pedig 3-szor annyian vándoroltak ki, ahhoz képest elég fura, hogy osztrákföldön nem él ennél sokkal több magyar.


Ennyire bunkók lennének a "sógorok", esetleg közel sincs annyi munkalehetőség ott mint a többi nyugati országban?


u.i: Oroszországot meg pláne nem értem, azt a 16 ezret. :D



2023. okt. 8. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ennyire kisebb a gazdasági potenciáljuk. Minél nagyobbak a lehetőségek valahol, annál nagyobb eséllyel lehet gyorsabban és jobb feltételekkel elhelyezkedni. Az USA-t például még ma is a korlátlan lehetőségek hazájának tekintik (pedig nem az). Németország pedig Európa vezető gazdasága.
2023. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ausztria szomszédos ország, oda csak átjárnak, ingáznak.
2023. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Részben azért is van ez, mert sokkal kisebb, mint az említett országok. Németország egy 80 milliós, az USA pedig egy 300+ milliós ország, míg Ausztriában kevesebben élnek, mint Magyarországon.
2023. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ausztria a rendszerváltás előtt főleg a turizmusból és a két világrend közötti áruközvetítésből élt és ez utóbbi megszűnt, helyette elkezdték erősíteni az ipari tevékenységeket, nem kis részben annak szándékával, hogy az osztrák fiataloknak munkát adjanak.

Kb fél évig éltem Bécsben ebben az időben, de sajnos a legális munkavállaláshoz kellett volna a munkavállalási engedély, de azt csak annak adhattak elvileg is, aki rendelkezett tartózkodási engedéllyel.

Ez úgy tűnik rendben is lenne, csakhogy a tartózkodási engedélyt csak azoknak adták meg, akik rendelkeztek kint munkával, amiből meg is tudtak élni, így amolyan róka fogta csuka módon lehetetlenné tették a külföldi munkavállalást, legálisan kezdetben nem lehetett kint maradni.

Aztán azt tapasztaltam, hogy erősen rasszisták.

Mérnöki munkát végeztem egy gyárban, de mivel külföldi voltam, a külföldiek öltözőjében kaptam helyt, akik még csak nem is szakmunkások, hanem takarítók, segédmunkások voltak és ennek megfelelően lezüllött bolt minden a helyiségben, zuhany nem volt, csak egy vályú és kosz, szemét borított mindent, de még büdös is volt, szóval utáltam, de ez az idegenutálat lépten-nyomon megjelent, így hamar átmentem Németországba, a munkabér is több és minden jobb volt, meg ráadásul még biztosabb is.

A külföldiek alkalmazása esetén az osztrák munkaügyi hivatalnak be kellett jelenteni és ha onnan három hónapon belül tudtak osztrák munkaerőt küldeni az állásra, akkor azt kellett felvenni, előnyben részesíteni és többnyire tudtak szerezni valakit, így két hónaponként kereshettem új munkahelyet.

Ma már másabb, de nyomokban azért ez megmaradt valamennyire, vagyis Ausztriában rendes munkát nehéz szerezni, csak legfeljebb valamilyen koszos idénymunkát talál a külföldiek többsége.

2023. okt. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!