Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ateisták! El tdjátok fogadni...

Ateisták! El tdjátok fogadni a szeretetet önmagában is valós; létező dologként? Mint mondjk nem biokémiai folyamatok, hanem, mint energia, jelenség, megnyilvánuló dolog önmagában is?

Figyelt kérdés

Mármint, olyan értelemben "önmagában", hogy nem egy fizikai dologtól/ dolog meglététől függ.



Elnézést a potenciális helyesírási hibákért.



2023. okt. 21. 14:41
A kérdező szavazást indított:
Ateista vagyok, és igen, el tudom fogadni "önmagában" is létezőként a szeretetet. Szerintem képes is vagyok a szeretetre
Ateista vagyok, és igen, el tudom fogadni "önmagában" is létezőként a szeretetet. Úgy érzem, nem vagyok még képes a szeretetre
Ateista vagyok, és igen, el tudom fogadni "önmagában" is létezőként a szeretetet. A rá való képességem firtatása nélkül.
Ateista vagyok, és nem tudom elfogadni/ nem fogadom el
Egyéb válasz
12 szavazat
1 2
 1/17 Lucifer-666 ***** válasza:
93%
Az ateista annyit jelent, hogy nem hisz Istenben.
2023. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki bizonyítja, hogy így van, persze.
2023. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet egyfajta agyi döntés, illetve hormon hatása.

Önmagában nem létezik, kell hozzá a megfelelő agy.

2023. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha jól értem, a szeretetnek nevezett jelenség nem követeli meg létezési feltételként egy összetett biológiai életforma meglétét, amelynek a tudatában megjelenhet.

Vagyis egy létformáktól teljesen mentes világegyetemben is ott van, nem tud senki/semmi által megnyilvánulni, nem érzi senki/semmi, csak úgy van. Ezt most hogy?

2023. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát,az,hogy érzi valaki,de ez nem biológiai folyamatok következménye.Tehát,hogy kellőképpen,minden esetben következménye-e valaminek. Ez lenne talán a kérdés.

Hogy pl érezheti-e valaki ezt úgy,hogy nem biologiai folyamatokból következik,

hanem csak megjelenik pl,de nemis megjelenik pl feltétlen; egyszerűen csak van,ottvan /létezik. Mert vki érzi a másik iránt.

Hogy pl ki van váltódva lelkileg, vagy ilyesmi.

2023. okt. 21. 15:25
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy isten miatt tudunk szeretett érezni vagy egyéb természetfölötti jellemség miatt, akkor nem.


Nagyrésze biokémia és ideghálózat, ami energiát fogyaszt. Mérni nem lehet jól frontális eszközökkel, mert senki se fogja senkinek a felvágott fejét nézni ott helyben. Hanem ember viselkedés analízalva lehet aegtöbb esetben. Plusz azt is meg kell magyarázni, miért nincs valakinek előítéletek nélkül.

2023. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"az,hogy érzi valaki,de ez nem biológiai folyamatok következménye."


DE, ez pontosan biológiai folyamatok következménye!

2023. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mojjo ***** válasza:
A szeretetre való képesség miért csak az "elfogadom" esetekben van találva a válaszoknál?
2023. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mojjo ***** válasza:
100%
Akarom mondani tárgyalva.
2023. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kérdezö tipikus valláskárosult, aki szerint az ateisták vagy hülyék, vagy biorobotok.
2023. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!