Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A 12. és 13. kerületről mi a...

A 12. és 13. kerületről mi a véleményetek? Jó itt élni, biztonságos a környék, jó a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
13.kerületben semmi féleképpen nem biztonságos lakni.
2010. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az milyen környék? Sok balhé szokott arrafelé lenni?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de vidéki vagyok és jövőre szeretnék felköltözni Pestre.

2010. okt. 19. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Miért pont ez a kettő? Elég távol vannak egymástól.


Én a XIII.-ban laktam (Gyöngyösi utca, panel), nem volt különösebb baj. Ennél a résznél közel van a metró. A Szent László utca körüli rész és a Szabolcs utca körüli rész cigánygettó. A kerületben van kertes házas rész, irodanegyedek, panelok, 3-4 emeletes társasházak.


A XII.-ben dolgoztam. A Margit krt. melletti rész 3-4 emeletes bérházas rész, felette úri negyed. Itt nincsenek őshonos cigányok, csak bűnözni jönnek a kerületbe. Mivel gazdagabb kerület, sok a betörés. Meg haza is kell jutni, ami a Moszkva tér, illetve a Déli pályaudvar felől lehetséges, ami tele van csövessel. Ezeken a részeken sok a cigány is = rablások.

2010. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
20 éve lakom a XIII. kerületben. (Dózsa Gy. úti metrónál) Rengeteget fejlődött, nagyon jó a vezetése, jó a közlekedése. Nagy előnye, hogy a belváros "belépő" kerülete. Vannak zűrös részei is, de az szinte minden kerületnek van. Én szeretek itt élni...
2010. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
XIII. szerintem jó, persze nyilván vannak rosszabb részei, de alapvetően nyugis, barátságos, pedig bent van a város közepén, nagyon jó a közlekedés én szeretem.
2010. okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
XIII. ker, újlipótváros része semmi baj, itt még a panelkörnyék is normális (bár nincs olyan sok, itt nem messze van egy telep és annyi..), én még éjszaka (2-3 óra) tökegyedül is simán el merek menni boltba pl. A jászai környéke annyira nem biztonságos esténként (szórakozóhelyek, fura alakokkal..) de egyébként az. 19L
2010. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En a xiii kert javasolnam, azon belul is angyalfoldet!

Nagyon jo arban vannak lakasok:)

2010. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!:)
2010. okt. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!