Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A valóságban hogy alakulhatott...

A valóságban hogy alakulhatott ki egy olyan nehéz nyelv mint az orosz?

Figyelt kérdés
Látom magyarul az orosz írást, és nem tudomelképzelni hogy honnan eredhet, és hogy hogyan alakulhat ki egy olyan nehéz nyelv mint az orosz. Valaki esetleg?
nov. 16. 06:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ezt mind Magyarul kérdezed. Hihetetlen. Mintha egy rakéta tudós megkérdezné, hogy lehet olyan nehéz eszköz, mint egy szék..., közben meg rakétákat tervez.


Kicsit el vagy tévedve.

nov. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem nehéz nyelv az orosz, nem nehezebb, mint a magyar, német, angol, francia.

Az írása meg - a görög betüket vették alapul, ami igen régi írásmód, ennek ellenére nem okoz az ottaniaknak semmi problémát az olvasása.

Ha megtanulod a cirill betüket, utána ugyanúgy, ugyanolyan folyamatosan, könnyen lehet olvasni, mint a megszokott latinbetüs írást.

Szóval tévedésben vagy, a hiba nem az orosz nyelv, nem a cirillbetüs írás, hanem az, hogy te nem tanultad meg.

nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz nyelv tényleg nehéz, mert van ige, melléknév, főnévragozás is. Legalábbis nekem ez a nehéz benne.

De az írás??? Nagyon könnyen megtanulhatók a cirill betűk. Ez a legkönnyebb az egészben.

nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

"Az orosz nyelv tényleg nehéz, mert van ige, melléknév, főnévragozás is."


De hát ez minden nyelvben van, nem?

nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem azt kérdeztem, hogy nehéz-e vagy sem, és hogy milyen nehéz, hanem hogy honnan ered, és hogy hogy alakult ki.
nov. 16. 12:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy a bábeltornyos verzió elfogadhatóbb számodra, vagy az, hogy a szomszédos törzsek közt hogy alakult ki egy egységes kommunikációs csatorna?
nov. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

4: Nem, dehogy, nincs minden nyelvben. Angolban nincs egyik sem.

Spanyolban, olaszban van igeragozás, de a mellékneveket csak egyeztetni kell a főnévvel, ragozni nem.

Teljesen más mindegyik.

nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8 köszi, én németül beszélek, ebben van mind. Azt hittem mindenhol van valamilyen szinten. Az angolt csak nagyon felületesen ismerem, az oroszt meg sajnos elfelejtettem már, meg nem is szerettem amikor kötelező volt. Ezt már bánom egyébként.
nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9: Akkor a német is nehéz :D Legalábbis nekem.
nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!