Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan néger aki tényleg...

Thamas_95 kérdése:

Van olyan néger aki tényleg rendesen tud magyarúl beszélni?

Figyelt kérdés
én idáig csak olyat láttam, ő pl mediamarkt ban, aki csak nyögdécselte a magyart, és fekete Pákót. a buszon meg, nem szólalnak meg, nyilván mert nem tudnak magyarul. de van olyan aki már itt született, és tud is rendesen Magyarul?
2010. okt. 20. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Thomas, te sem tudsz rendesen magyarul. Miért várod el mástól?
2010. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
először is afro,vagy színesbőrű,de semmiképpen sem néger,vagy te szereted,ha leparasztoznak mondjuk?
2010. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen ismerek kettőt, ők tökjól beszélnek magyarul.

Egy félvér lányt is ismerek, de ő itt született és csak pár hónapot töltött kint, magyar az anyanyelve, szóval ő nem számít "rendes" négernek/afrónak/feketének, hiába látszik annak.

2010. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Persze hogy van, miért ne lenne?

Én is ismerek egy félvér srácot, még sok magyarnál is szebben beszél magyarul.

2010. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyébként félvér vagyok én is (nem néger), itt születtem, magyar az anyanyelvem, helyesen is beszélem.

Néha volt, hogy ránézésre azt gondolták nem tudok magyarul és angolul kezdtünk beszélni, vagy megkérdezték, hogy beszélek-e magyarul.

2010. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

"először is afro,vagy színesbőrű,de semmiképpen sem néger,vagy te szereted,ha leparasztoznak mondjuk?"


Néger mióta pejoratív értelmű szó?

Ha a nigger, negro vagy feka szerepelt volna a kérdésben, akkor megérteném a hőbörgésed, de most már tényleg unalmas ez a kifejezések körülötti mesterségesen generált sírás-rívás.


Afro meg egy hajstílus, amire te gondolsz azaz afro-amerika. Mellesleg csak az amerikában elő négereket nevezik így.

2010. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
ok jobbágy barátom,akkor ez sem sértő számodra ugye?
2010. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem én vagyok a válaszoló, de egyetértek vele. Nyugodtan jobbágyozhatsz, parasztozhatsz engem nem zavar, nem földműveléssel foglalkozom :)

A néger viszont néger, akárhogy kapálózol is. (mellesleg tényleg nem pejoratív, a nigger vagy a feka az)

2010. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"ok jobbágy barátom,akkor ez sem sértő számodra ugye?"


Inkább nevetséges, mert a feudalizmusnak már régen vége van.:)


Értsd meg ,hogy a magyar nyelvben nem számít pejoratív értelműnek a néger szó, még rokoni kapcsolatban sincs a paraszttal.

2010. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
gondolom, aki itt született, vagy már 10 éve itt él, tökéletesen beszél magyarul... de egy külföldinek nagyon nehéz a mi nyelvünk, 4-5 év alatt sem fogja tudni normálisan megtanulni...
2010. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!