Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Budapestet jobbról az...

Pro Patria kérdése:

Ha Budapestet jobbról az amerikaiak bombázták sz. Rrá több száz bombázóval, balról meg a szovjetek lőtték szét több ezer ágyúval és tankkal, akkor hogy lehet ma mégis annyi sok szép régi épület Bp-n?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Budapest hatalmas területen fekszik,de tényleg hatalmas volt a pusztítás.
2010. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Újjáépítették őket, de sokkal szegényesebben. A háború előtt sokkal több díszítés, kupola volt az épületeken.
2010. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés!!!Ezt én sem értem...
2010. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most mit akartok ezzel mondani? Hogy nem is lőtték Budapestet? Csak az Erzsébet hidat, (nem is építették eredeti formájában újjá) a Margit hidat (annak a helyén is sokáig csak a Manci híd volt), a pesti szállodasort, a budai Várat (éveken át egy merő rom volt), nem elég? Nézegessél háborús vagy háború előtti lépeket. Ezeket a többszázas meg többezres számokat honnan vetted? Nem tették Bp-et a föld színével egyenlővé úgy, mint Varsót. De én valahogy nem keveslem a pusztítást!
2010. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A háború 65 évvel ezelőtt volt. Szerintetek ennyi idő alatt nem lehet újjáépíteni a a lerombolt házak nagy részét? Tény, hogy kevésbé sérült a város, mint mondjuk Varsó, de a bombázás tényét tagadni elég nonszensz.
2010. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azt kérdeztem, hogy ha egy-egy bombázás alkalmával több száz bombázó szórta Budapestet, és az oroszok is lőtték keményen ágyúval, tankkal, akkor hogyan lehet ilyen sok szép régi épület teljes pompájában...
2010. okt. 20. 21:08
 7/10 anonim válasza:
Budapestet még véletlenül sem romboltál le. sött... nagyon is védték a németek. Bár ez nem ide tartozik de pl. mikor már látták a németek hogy valoszinü hogy elvesztették a háborut akkor hitler nem Németországba vezényelte vissza a csapatait hanem Magyarország területeiröl a Balaton alatt fekvö oljamezöket probálták megvédeni amiért nagy tankcsata folyt.Tán ezért lehet hogy Magyarországot ennyire védték mert stratégiailag több hely nagyon fontos volt számukra.
2010. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De éppen ezért elpusztult például Székesfehérvár 80%-a.

Ma mégis egy nagyon szép, régies város. Hogy lehet ez?

2010. okt. 20. 21:51
 9/10 anonim ***** válasza:

A bombázást is többféleképp lehet csinálni.


A második világháború idején precíziós bombázás még nem létezett. ezért általában a kijelölt cél körül mindent ért a bombázás, és statisztikai esélye volt csupán, hogy a kijelölt célpontot is eltalálja. Ezért kellett olyan sok bomba, meg bombázó.


De Budapesten ütközet volt. Egyrészt egyik félnek sem volt érdeke, hogy a saját csapatait lebombázza/leágyúzza.


Másrészt a lakókörzetekben, mint a belváros, ahol a régi épületek vannak, nem igazán vannak fontos célpontok. A bombázások célja általában katonai bázis, vagy gyárak, üzemek, raktárak, egyszóval ipari létesítmények, amik fontosak az ellenfél haderejének. Így a bombázások általában elsősorban ezeket érintik.


Csak ugye a katonák gyakran beveszik magukat a lakóházakba, így a harcok átterjednek a lakóövezetre, ilyenkor azért belőnek a házak közé, meg elpusztítanak néhányat, ahol az ellenséget tudják/sejtik, de ez nem vaktában történik. Meg a bombák is hajlamosak eltévedni.


Vagyis sok mindentől függ, hogy egy városi ütközet hogy alakul, nem csak úgy lövöldöznek-bombáznak, amíg bírják vassal.

2010. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sajnos nem vagyok ismerős Budapesten, de nem messze lakok onnan, és ahogy látom a sok régi épületet, elgondolkodtam, hogyan maradhattak meg ezek a hatalmas ostromban.

2010. okt. 21. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!