Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyszerűsített honosítási...

Egyszerűsített honosítási eljáráshoz magyar származás bizonyítására ennyi elég?

Figyelt kérdés

Határon túli magyar vagyok, magyar az anyanyelvem, egész családom magyar. Magyarországra szeretnék költözni és ha lehet, felvenni a magyar állampolgárságot.

Üknagyapám (szül. 1888) magyar állampolgár volt, ráadásul magyar katona volt az I. Világháborúban (egyenruhás fénykép is van róla), megtaláltam több adatbázisban is (név, születési év, lakhely stimmel), mint pl. [link] vagy [link] Születési dokumentációja azonban nincs meg, viszont a sírja ott van a szülőfalumban (apjával, dédnagyapámmal és nagypapámmal együtt), illetve a magymamámnál van egy kézzel irt családfa is.

Ezen kívül még nagyszüleim iskolai bizonyítványai vannak meg, amik bár nem Magyarországon adódtak ki, fel van tüntetve rajtuk a nemzetiség (magyar), pont úgy ahogy az én bizonyítványaimon is.

Ennyi dokumentáció elég, vagy valahol le kell vadásznom egy születési anyakönyvi kivonatot?

Válaszokat előre is köszönöm.



dec. 4. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Az egyszerűsített honosításhoz akkor kell egyeneságú, magyar állampolgárságú felmenő, ha a kérelmező külföldről (egy külföldi magyar konzulátuson) indítja el a kérelmét. Ugyanis konkrétan rákérdeznek (az ürlapon), hogy kid volt hajdan magyar állampolgár. Ha nincs kire hivatkozz, akkor egyszerűen visszautasítanak. Ha van lehetőséged, Magyarországról indítsd el a kérelmedet, ott már az számít, hogy ottani lakos vagy-e.
dec. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!