Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gázak a népies dolgok a...

Miért gázak a népies dolgok a fiatalok körében? (Nyilván nem a néptáncosokra gondolok :D)

Figyelt kérdés
Tini vagyok, de engem pl nagyon érdekel, szeretnék bevinni népies elemeket az öltözködésembe, csomó népies dologgal foglalkozok (hangszerek, tánc, ének, stb.). Nem szoktam híresztelni ezt az érdeklődési körömet, s ha felhozom egyáltalán általában vagy egy negatív-gúnyos vagy egy végtelenül közömbös reakciót kapok, mintha teljesen kiveszett volna a magyarság a magyarokból. Ennek mi az oka? Ennyire beütött a polgárosodás (vidéken is)? Vagy valami más?

dec. 21. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egyáltalán nem gáz! :-)

De a legtöbben nem tudják értékelni az ehhez hasonló dolgokat. Rossz lehet nekik...

dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Mert egyre inkább eltávolodik az ember a hagyományoktól, kultúrától, hittől, és úgy általában mindentől ami emberré teszi. Épp minap amikor vártam a buszra, láttam tízenéveseket ahogy "beszélegtnek". Semmi más téma nem volt, csak a telefon, meg az azon lévő programok, nézd ezt a videót, így a titktok fiókom, úgy a samsung accountom....katasztrófa.
dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, mert az a menő, amit az általuk nézet média és influencerek "hipnotizálnak" nekik? Vagy mert már kivan a hócipőjük, vagy halálosan unják?

Egyébként nekem is szoktak tetszeni a népművészet bizonyos elemei.

dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 De annak is megvan a haszna, öröme, nem ütné egymást a kettő. Szerintem teljesen jól keverhető a hagyomány a modernnel. Az hogy magát nem érdekli a téma az nem azt jelenti hogy automatikusan katasztrófa az hogy a tiktokról meg a telefonokról beszélnek :DDDD
dec. 21. 23:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

“mintha teljesen kiveszett volna a magyarság a magyarokból”

Nem mintha, hanem ténylegesen kiveszett az emberek nagy részéből. Ahogy mondod is sokan, sőt legtöbben inkább cikinek érzik, nem pedig követendő dolognak. Mondjuk úgy, h nagyon szeretünk az ezeréves múltunkkal dicsekedni sztem ez különösen szomorú dolog.

A stílusodat viszont te alkotod meg. Ha neked tetszenek bizonyos dolgok, akkor viseld. Lehet, h eleinte kapsz majd érte ércelődést, de ha ízléses a dolog, akkor egy idő után sokkal több lesz a pozitív hang, ebben biztos lehetsz.

dec. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem tartják gáznak, csak ósdinak. Azért beszédes, hogy a néptáncot még te is annak tartod :)


(Attól óva intelek, hogy ezt a magyarságtudattal azonosítsd; pont azokat tekintjük az országért legtöbbet tevőknek, akik valami újat tudtak felmutatni.)

dec. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
#6 sztem a hagyományok tisztelete és őrzése egy nép érdekében ugyanolyan fontos, mint az új dolgok felmutatása. Hogyan lesz magyarságtudatod, ha a múltadat nem ismered? Csak nézd meg pl a mindig szidott amerikai (USA) embereket. Lehet, h nem tudja hol van Európa, de még a legbutább redneck is ismeri legalább a legfontosabb volt elnökeik nevét. Nálunk kérdezz már meg bárkit az elmúlt 50 évből hány államfőt tudna felsorolni? Max gyucsány óbán.
dec. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 09:41


Nincs semmi gond a hagyományos dolgokkal, csak tegyünk különbséget a múltba révedés és az előretekintés között :) Attól nem haladunk előre, nem gazdagodik az ország, ha kizárólag hagyományokat őrzünk. Attól leszünk többek, ha ezekhez hozzáadunk.

dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazából most szerintem kifejezetten van egy ilyen trend. Külföldön már megygy egy ideje, hogy emberek úgy öltözködnek, ami a régies, népi elemekből táplkálkozik, de Magyarországon is kezd népszerű lenni. Ott van pl Juhász Szép Anna, ő nagyon szépen ötvözi a népies ruhadarabokat a Z generáció divatjával. Sok videója van, amiben a ruháiról beszél, én nagyon szeretem nézni.
dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 sztem senki nem beszélt itt arról, h csak a múlttal kell foglalkozni. A hagyományok ismerete és tisztelete nem azt jelenti, h a múltba révedve nyáladzunk.
dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!