Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelenet neked a magyar...

Mit jelenet neked a magyar Himnusz? Nem kifejezetten a szövegre gondolok hanem magára a himnuszra konkrétan? Mit jelképez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 09:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát... igazából én mindig jobban átéltem a hazaszeretetet, mikor a "Kossuth Lajos azt izente..." című dalt énekeltem. Nekem az a himnuszom, jobban tetszik:)
2010. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
semmit. :)
2010. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Azt, amit tudni kellett gimnáziumban kívülről, különben megbuktál.
2010. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Mármint általánosban.
2010. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

semmit


mas himnuszok szebbek mint a magyarokke


Pl ott van Szekelyfold himnusza (Erdely himnusz) az nagyon szep es az itteni emberekre is igazsagosan le irja h milyen elnyomottak a roman es a magyar allam altal, mindenki csak hazudik de ahogy a szekely ember mondja ," mindig megallom a helyem a nagyvilagban"

2010. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyönyörű a Himnusz, majdnem mindig megkönnyezem és átélem, amit mond. Nem vagyok vallásos, de ilyenkor mindig kcisit az leszek és valóban szeretném, hogy Isten megáldja a hazám.

Nem értem, akinek nem tetszik. Egy csomó országnak nem is igazi himnusza van, csak mondjuk egy induló, ami lássuk be, nem ugyanaz. A miénk gyönyörű, befelé forduló, elgondolkodtató. Már ha az ember hajlandó elgondolkozni rajta.

Nem tudom, mit jelképez. Belőlem egyszerűen hazaszeretetet és tenni akarást vált ki. De ez nem jelkép.

2010. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Igen ám kedves előző, csak hogy a Székely himnusznak semmi köze a székelyekhez. Többször voltam már Erdélyben és nem hogy nem éneklik, amikor néhány magyarországi magyar elkezdte énekelni még rájuk is szóltak, hogy ezt hagyják már abba.
2010. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
bocs előző előttinek szólt a válaszom
2010. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a Magyar Himnusz csodálatos. A szövege pedig "Balsors akit régen tép, hoz reá víg esztendőt. Megbűnhődte már e nép a múltat s jövendőt. - ez viszont teljesen igaz ránk mi magyarokra.
2010. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudtátok, hogy a Himnusz eredetileg egy verbunkos dallamára íródott, nem egy ilyen lassú valamire? Amúgy szerintem szép, de kíváncsi lennék milyen a verbunkos változatban, mert ez a formája az a Sírva vigad a magyar
2010. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!